Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України та обороноздатності держави в період з 2004 до 2017 рр. провела чергове засідання

0 24

У засіданні взяли участь представники Міністерства оборони, Державного концерну «Укроборонпром» та підприємств, що входять до сфери його управління і мають право на здійснення експорту, імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, представники Генеральної прокуратури, Державного бюро розслідувань, Державної служби експортного контролю.

ТСК продовжує розслідування відомостей про факти незаконного продажу військового майна і контролю процесу обліку та зберігання майна Збройних Сил України.

Голова ТСК Іван Вінник нагадав, що події 20 лютого 2014 р. (коли почалася російська агресія проти України) перебувають в прямому причинно-наслідковому зв’язку з знищенням української армії в попередні періоди.

І.Вінник також нагадав, що Постановою Верховної Ради Тимчасовій слідчій комісії було доручено в тому числі дослідити питання так званої «справи мажорів», як дехто називає щодо реалізації на підприємства «Укроборонпрому» окремих запасних частин по завищеній ціні. У цьому питанні підведено риску.

Голова ТСК поінформував про те, що на останньому засіданні ТСК було прийнято рішення щодо звернення до Генерального прокурора з проханням надати доступ до матеріалів експертиз інформації з телефоні фігурантів та з’ясувати питання, яке найбільше турбувало українське суспільство: чи дійсно фігурує в цих оборудках перше керівництво «Укроборонпрому», зокрема керівник концерну Павло Букін.

Члени ТСК детально ознайомилися з матеріалами експертизи, порівняли слайди розслідування «Бігус-інфо», оприлюднені на телебаченні з реальними текстами розмов і констатували, що та інформація, яка була подана ТО «Бігус-інфо», яка надала цьому розслідуванні той необхідний суспільству резонанс, насправді не міститься в експертизі.

І.Вінник також запропонував учасникам засідання обговорити чергові факти, оприлюднені напередодні у новому журналістському розслідуванні щодо концерну «Укроборонпром» та безпосередньо компанії «Укрінмаш» з приводу реалізації на зовнішні ринки продукції військового призначення на два мільйони доларів. На думку детективів НАБУ, такі операції були необгрунтованими.

Члени ТСК також ознайомилися з новими фактами незаконного продажу військового майна у період діяльності міністрів оборони А.Гриценка, Ю.Єханурова, М.Єжеля.

І.Вінник продемонстрував відповідні документи, пов’язані з фактами операцій продажу так званого надлишкового військового майна.

Голова ТСК відзначив, що ці оборудки відбувалися у 2015 р. під час агресивної війни РФ проти України.

За підсумками заслуховування члени Тимчасової слідчої комісії ухвалили рішення: доручити голові ТСК звернутися до правоохоронних органів з’ясувати всі обставини, пов’язані з Ю.В.Тимошенко і фігурування її чоловіка з компанією, які вказані в декларації Ю.В.Тимошенко в справі НАБУ про виведення двох мільйонів доларів з компанії «Укрінмаш», а також звернутися до «Укроборонпрому» та інших державних органів з проханням не знищувати документи, пов’язані з попередніми періодами, відступити від окремого регулювання, яке регулює порядок знищення таких документів.

Джерело: https://rada.gov.ua

Залиште коментар