Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЦВК: Рішення КС по закордонних округах може призвести до визнання виборів нелегітимними

0 15

Як пояснює відділ взаємодії зі ЗМІ секретаріату ЦВК у четвер, 5 квітня цього року було оприлюднене рішення Конституційного суду (КС) України за поданням 59 народних депутатів про конституційність положень ч.2 ст.22 закону Про вибори народних депутатів України про рівномірний розподіл зарубіжних виборчих дільниць між всіма одномандатними округами, що утворюються на території столиці України Києва.

У ЦВК підкреслюють, що положення закону визнані неконституційними і втратили силу з дня ухвалення рішення КС.

“У зв’язку з цим виникла ситуація, коли фактично за результатами цього рішення досить значна кількість громадян України, які мають право голосу (понад 435 тис осіб) і на законних підставах знаходяться закордоном, обмежена в реалізації цього права. Іншої юридичної оцінки ситуації, що склалася, об’єктивно не може бути”, – зазначив глава ЦВК Шаповал.

На його думку, згадана ситуація провокуватиме негативні оцінки майбутніх виборів аж до визнання їх нелегітимними.

При цьому глава ЦВК вважає, що виправити цю ситуацію юридичними способами можливо або через надання Конституційним судом відповідних роз’яснень, які б робили неможливим обмеження активного виборчого права цих громадян, або шляхом зміни виборчого законодавства з “м’яким” врахуванням згаданого рішення КС. Проте Центрвиборчком не наділений інструментарієм для вирішення відповідного питання, підкреслив Шаповал.

“Тому прошу вважати дану заяву зверненням до усіх уповноважених посадових осіб, які здатні нормалізувати ситуацію”, – зазначив глава ЦВК.

Як повідомлялося, КС визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва.

Теги:

Центральна виборча комісія, вибори народних депутатів, КСУ

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар