Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ціна виготовлення біометричного паспорта дорівнюватиме вартості звичайного

0 15

Ціна виготовлення біометричного паспорта з електронним чіпом в Україні буде дорівнює вартості звичайного. Про це заявив директор комбінату “Україна” Максим Степанов в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня. Україна”.

Також, за словами Степанова, ціна виготовлення паспортів не зміниться: “Впевнений, що ні. Тому ми, як державне підприємство гарантуємо максимально низьку собівартість виробництва. Причому ціна не виросте навіть при виробництві документів з електронним чіпом. До речі, в цьому році ми закупили новітню німецьку лінію для випуску паспортів з електронним чіпом-носієм інформації фірми “Куплер” – це виробник № 1 у всьому світі. Лінія буде поставлена в кінці жовтня”.

Крім того, коментуючи вето Президента, накладене на закон про адміністративні послуги, що має регулювати ціни на паспорти, Степанов зазначив: “З моєї точки зору, вето глави держави абсолютно логічне. Закон повинен бути приведений у відповідність з чинною нормативною базою. Наскільки мені відомо , новий, доопрацьований закон про адмінпослуги буде знову винесено на розгляд парламенту найближчим часом. Принципове значення закону полягає в тому, що всі ціни на адміністративні послуги, в тому числі вартість паспорта, будуть визначатися державою”. Також за словами Степанова держава буде повністю контролювати виробництво паспортів.

За словами директора поліграфкомбінату, ціни на адміністративні послуги, в тому числі на виготовлення біометричних паспортів, будуть встановлюватися максимально прозоро – нормативними актами Кабміну.

Окупність вкладених коштів буде досягнута за рахунок виробництва банківських карт, “які ми зможемо виробляти за найвищими світовими стандартами якості, які не мають аналогів в Україні”, – сказав Степанов.

Виготовлення ж паспортів повністю буде контролюватися державою. “Згідно з дорученнями президента України від 29 листопада 2011 року і 3 травня 2012, відповідним актам Кабінету міністрів, повний цикл виробництва паспортів має бути налагоджений на поліграфкомбінаті” Україна “. Виробництво паспортів і інших документів буде повністю перебувати під контролем держави”, – сказав Степанов.

Питання про введення в Україні біометричних паспортів стало знову актуальним після того, як 6 серпня 2012 р. Верховна Рада в першому читанні за основу ухвалила законопроект № 10492 “Про Єдиний державний демографічному реєстрі”. Документ, крім формування демографічного реєстру, передбачає введення в Україні біометричних паспортів.

Передбачається, що біометричний паспорт буде оформлятися для громадян України незалежно від віку на кожні десять років. Документ буде виготовлений у формі карти, що містить безконтактний електронний носій інформації. Електронний носій інформації буде містити і закордонний паспорт. Він як і раніше, буде виготовлятися у формі книжечки.

Введення біометричних закордонних паспортів є однією з умов для отримання безвізового режиму України з країнами Європейського Союзу.

Теги:

адміністративні послуги, паспорт громадянина України

Джерело:

Дзеркало тижня

Залиште коментар