Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Трудові питання під час війни – на четвертому місці серед звернень до системи БПД

0 31

Питання трудових відносин під час війни стало одним з найактуальніших — багато українців були змушені тікати у безпечніші регіони, покидаючи свої домівки і робочі місця.

«Кількість звернень до системи надання безоплатної правової допомоги з трудових питань значно збільшилася. Якщо минулого року питання трудового права навіть не входили у ТОП-10 звернень до системи БПД, то під час воєнного стану ця категорія посідає вже четверте місце, поступаючись адміністративному праву, соціальному забезпеченню та сімейному праву», — зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Нині у багатьох працівників виникають запитання щодо порядку вступу у трудові відносини, розірвання трудового договору та оплати праці. Адже велика кількість підприємств, установ та організацій були змушені зупинити свою діяльність або переміститись в інші населені пункти.

З 24 лютого по 31 травня 2022 року до системи БПД надійшло понад 11,5 тис. звернень клієнтів за категорією трудове право. Враховуючи теперішні реалії, збільшилась кількість запитань щодо підстав та порядку звільнення працівників, у тому числі дистанційно. Так, практично кожне четверте звернення стосовно трудових прав (24,1%) – щодо розірвання трудового договору, звільнення. Кожне п’яте (22,2%) стосується військової служби – військовий облік, мобілізація, бронювання тощо.

Питання відпусток із загальної кількості звернень з трудових прав становить 16,5%. Майже така сама кількість звернень – 16,3% – надійшла щодо оплати праці. 10,5% звернень стосуються трудового договору, призначення на посаду або прийняття на роботу.

Контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги: 0800 213 103.

 

Міністерство юстиції України

Залиште коментар