Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Transparency International: В Україні існує три рівні корупції

0 14

Наразі в Україні існує три рівні корупції. Про це розповів президент організації Transparency International Олексій Хмара.

Перший рівень – побутовий. “Громадяни дають хабарі з двох причин, – пояснив Хмара. – Перша – це дуже заплутані правові процедури. Друга проблема полягає у тому, що іноді швидше вирішити питання хабарем, ніж у законний спосіб”. Аби подолати цю проблему, переконаний він, потрібно в першу чергу спрощувати бюрократичні процедури.

Другий рівень корупції – корупція адміністративна. “Чиновник сприймає своє місце як спосіб заробітку. Треба мінімізувати контакти чиновника з громадянином або бізнесменом,  впроваджувати інтернет-технології”, – вважає Хмара.

Третій вид корупції – політична. “Це гроші, великі гроші”, – підкреслюють представники організації.

Вони переконані, що перший крок до поліпшення ситуації – реально захищена власність.

“В Україні є змога кожні півроку забирати собі чужий актив, – пояснює Хмара. – Йде вічний перерозподіл. У нас має бути нормально працююча судова система, на яку мінімально тиснуть політики – я просто не вірю, що геть не буде тиску”.

Також подолати корупцію на найвищому рівні допоможе максимальна публічність інформації – реєстрів власності, нерухомості, автомобілів тощо. “Коли все зрозуміло, єдине, що може зробити корупціонер – купити яхту і попливти в нейтральні води”, – каже Хмара.

Водночас представники Transparency International зауважують: вони не ставлять перед собою завдання подолати корупцію в Україні.

“Наша місія – хоча би зупинити корупцію на тому рівні, на якому вона є. Бо стає все гірше і гірше”, – зазначив президент організації.

Залиште коментар