Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Торік в Україні виявлено 25 постраждалих від торгівлі органами

0 15

За кількістю це є достатньо новим явищем для Міжнародної організації з міграції, повідомила 17 серпня на прес-конференції спеціаліст Програми Протидії торгівлі людьми МОМ Катерина Арданьян.

«В 2010 році вперше у такому значному масштабі правоохоронні органи виявили в Україні 25 постраждалих від торгівлі людьми саме з метою вилучення органів. У більшості випадків нирки вилучалися в Україні, Азербайджані та Еквадорі. Постраждалими були зазвичай молоді чоловіки у складних життєвих обставинах – з Україні, Молдови, Узбекистану та Білорусі», – розповіла Катерина Арданьян.

Як розповіла представниця МОМ, вербування відбувалося за допомогою реклами в Інтернеті або через особисті контакти. Вербувальники, за її словами, вводили постраждалих в оману, стверджуючи, що такі медичні операції не мають ніякої шкоди для здоров’я; були навіть випадки, коли з постраждалими підписувався відповідний договір.

«Для нас це – досить нове явище. Якщо раніше в нас були поодинокі випадки лише, буквально 1-2 за всі роки існування Програми (з 2000 року – ред.), то минулого року було дуже багато звернень саме з торгівлі органами», – зазначила Арданьян. За її словами, МОМ планує через кілька місяців провести масивну кампанію з підвищення обізнаності населення щодо наслідків продажу органів у співпраці з медичними закладами України.

Катерина Арданьян також повідомила, що кількість українців, постраждалих від торгівлі людьми, зростає. При цьому у 33% випадків країною призначення є Російська Федерація.

Теги:

торгівля органами

Джерело:

Захід. нет

Залиште коментар