Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Терміни дії водійських прав

23

Із квітня набула чинності постанова Кабінету Міністрів, що встановлює терміни дії нових водійських посвідчень.

Це визначено постановою Кабміну від 13 березня 2013 року №185 “Деякі питання виконання закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.

Згідно з постановою, посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорії А, А1, В та В1, оформлені та видані після набуття чинності цією постановою, є дійсними протягом 20 років із дати їх видачі, інших категорій – протягом десяти років із зазначеної дати. Такі посвідчення підлягають обміну в установленому порядку.

Посвідчення водія, видані до набуття чинності цією постановою, діють протягом терміну, на який їх було видано. Вони залишаються дійсними, а обмінювати їх будуть лише за бажанням власника або ж у разі відкриття нової категорії. При заміні посвідчення перескладати іспит не треба. Необхідна лише довідка від лікаря.

Водночас водії, які мають права радянського зразка, зобов’язані обміняти документи до 1 січня 2014 року.

 

Комментарии