Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Термін повноважень генпрокурора можуть продовжити

0 29

В оновленій Конституції України пропонується термін повноважень генерального прокурора збільшити з 5 до 7 років. Це передбачено проектом Концепції внесення змін в Конституцію України. Передбачається, що цей проект сьогодні буде винесено на розгляд Асамблеї.

“Встановити вимоги до кандидатів на посаду генерального прокурора України, зберігши передбачений Конституцією порядок його призначення і звільнення, продовживши термін перебування його на посаді до 7 років”, – наголошується в проекті Концепції.

Крім того, пропонується виключити з тексту Конституції положення про висловлення Верховною радою недовіри генеральному прокуророві, що призводить до його відставки з посади.

Також пропонується ліквідовувати функцію прокуратури по здійсненню нагляду за дотриманням і застосуванням законів і функцію попереднього (досудового) слідства шляхом відміни пункту 9 Перехідних положень Конституції.

У Конституції, що діє, генпрокурор призначається на пост за згодою Верховної Ради і звільняється з поста Президентом України. Парламент може висловити недовіру генпрокуророві, після чого наступає його відставка. Термін повноважень генпрокурора в нинішній Конституції – 5 років.

Теги:

Генеральний прокурор, Конституція України

Джерело:

Подробности

Залиште коментар