Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Тенденції ринку юридичних послуг

0 64

Посилення конкуренції, серйозні кадрові перестановки і поява нових практик – ось чим запам’ятався 2011 рік для юридичних компаній в Україні.

Тенденція дроблення і кадрових ротацій українського юридичного ринку, яка почалася ще в часи кризи, продовжилася і в 2011 році. Нових сильних гравців не з’явилося, але кількість юридичних компаній в цілому зросла.

Однією з останніх тенденцій на ринку юридичних послуг України експерти називають перехід юристів з юридичного бізнесу в так званий корпоративний сектор.

Експерти пояснюють таку тенденцію тим, що великі холдинги беруть на роботу досвідчених юристів з юридичного бізнесу, платять їм величезні гроші, при цьому значно економлячи на оплаті послуг зовнішньому радникові. Таким чином, у виграші залишаються і компанії і самі юристи.

Юристи відзначають, що попит на зовнішнього юридичного радника серед представників бізнесу в 2011 році скоротився.

Також, серед головних тенденцій минулого року всі юристи в один голос називають невблаганне зростання конкуренції. При чому, така конкуренція зростає не лише між юридичними фірмами – з останніми все більше починають “змагатися” також і аудиторські фірми з потужними юридичними департаментами. У свою чергу, у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу багато юрфірм значно розширили лінію послуг у сфері оподаткування, намагаючись також нав’язувати конкуренцію аудиторським компаніям.

Окрім цього, багато юридичних фірм продовжують скаржитися на демпінг з боку колег по цеху. В той же час, на ринку спостерігається тенденція до домінування фіксованої суми оплати за юридичну роботу.

Новою тенденцією вітчизняного ринку юридичних послуг стає відкриття нових практик, таких як спортивне право і практика з кримінального процесу. Інтерес до спортивного права можна легко пояснити майбутнім чемпіонатом Європи з футболу і супроводжуючою його підготовкою. Що стосується зростання правових послуг у сфері кримінального процесу (чим раніше великі юридичні фірми явно нехтували), то така тенденція викликана зайвою фіскальною політикою властей і так званим адміністративним рейдерством.

Слід зазначити, що в 2011 році як окремі практики стали виділятися банкрутство і оздоровлення компанії (санація, реструктуризація). При цьому активний розвиток спостерігався у сфері фармацевтичного права. Також зріс попит на реєстрацію і захист прав інтелектуальної власності, збільшилися об’єми роботи в судовій практиці і практиці міжнародного арбітражу.

Також за підсумками року юристи відзначають зниження якості послуг і зростання кількості юридичних фірм, які надають full service.

Більшість юристів висловлюють думку, що в новому 2012 року юридичні фірми України не зуміють побити рекорди прибутковості. При цьому найбільшої активності чекають в судовій практиці, банкрутстві і нових практиках. Також очікується збільшення кількості судових процесів, пов’язаних з поверненням заборгованості, реструктуризацією боргів і корпоративними спорами.

Окрім цього, юристи перебувають в очікуванні земельної реформи і розвитку аграрного сектора.

Теги:

ринок юридичних послуг, юридичні фірми

Джерело:

«Ліга:закон»

Залиште коментар