Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Темпи проведення трансплантацій в Україні зростають: виконано 136 операцій за пів року

0 80

Попри війну, що триває, Україна впевнено рухається до трансплантаційної незалежності. Фізичне руйнування лікарень та колосальний збиток, нанесений медичній інфраструктурі країни, не зупинили цей процес. Темпи проведення трансплантацій навіть зросли: за 6 місяців поточного року в Україні виконано 136 трансплантацій органів (12 з них – дітям). Це більше, ніж за аналогічний період 2021 року, коли було виконано 126 таких операцій.

Серед 136 цьогорічних операцій: 99 трансплантацій нирки,  24 трансплантації печінки, 13 трансплантацій серця.

Що стосується пересадок серця, то за аналогічний період  2021 року їх було зроблено 11, у 2020 році – 9, з 1991 по 2019 – за всю історію незалежності – 8 трансплантацій серця.

Також один з медзакладів – «Волинська обласна клінічна лікарня» – вперше почав виконувати трансплантації саме під час війни. Наразі лікарня посіла 5 місце в країні за загальною кількістю операцій – тут виконали 10 трансплантацій.

Лідерами за кількістю виконаних у першому півріччі цього року операцій є:

  • КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» (37 трансплантацій),
  • ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантологи ім. О.О. Шалімова» НАМН України (21 трансплантація),
  • Клініка «Оберіг» (15 трансплантацій).

 

Міністерство охорони здоров’я України

Залиште коментар