Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Тейшейра: Суди в Україні захищають права громадян не в повній мірі

0 68

Голова Верховного Суду України Василь Онопенко зустрівся з Послом, Головою Представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Під час зустрічі В.Онопенко наголосив на тому, що Україна сповідує європейські цінності, зокрема, дотримання прав людини, принципів демократії та верховенства права і зацікавлена в утвердженні європейських стандартів у сфері національного судочинства. У цьому сенсі співпраця з Європейською Комісією є дуже важливою, зауважив Василь Онопенко. Яскравим свідченням цього є успішна реалізація Проекту Європейського Союзу «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби», у рамках якого близько двох тисяч працівників судів України пройшли навчання управлінню судами.

На прохання пана Посла Голова Верховного Суду поінформував його про результати судової реформи в Україні. Європейська Комісія зацікавлена в наданні допомоги у її здійсненні, наголосив Жозе Мануель Пінту Тейшейра, однак зауважив, що реформи не можуть впроваджуватися поспіхом. Наразі суди в Україні не повною мірою захищають права громадян, зазначив пан Посол і висловив сподівання, що рекомендації Венеціанської Комісії щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів» будуть взяті до уваги.

Серед проблем, які існують у судовій системі України, пан Посол назвав корупцію, відсутність об’єктивності та незалежності.

Василь Онопенко повідомив Голові Представництва Європейського Союзу в Україні, що Верховний Суд України виступив з ініціативою проведення міжнародного круглого столу в рамках головування України в Комітеті Міністрів Ради Європи (11 травня 2011 року Туреччина передає головування Україні) «Роль верховного суду в захисті прав людини на національному рівні». Захід має стати дієвим інструментом вирішення спільних проблем у сфері судочинства та захисту прав громадян на національному рівні, наголосив Голова Верховного Суду України.

У зустрічі взяли участь політичний аташе Представництва Європейської Комісії в Україні Фабіола ді Клементе та начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар.

Теги:

Верховний Суд України

Залиште коментар