Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Силовики обговорили проблеми медичного забезпечення в місцях позбавлення волі

0 37

Під головуванням заступника Генерального прокурора України Анатолія Пришка 24 березня проведено міжвідомчу нараду про стан додержання законодавства щодо медико-санітарного забезпечення затриманих, взятих під варту осіб та засуджених в установах Державної кримінально-виконавчої служби України та місцях застосування заходів примусового характеру органів внутрішніх справ.

У нараді взяли участь Голова Державної пенітенціарної служби України, перший заступник Міністра охорони здоров’я України, заступник Міністра внутрішніх справ України, заступник Міністра юстиції України, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Учасників було поінформовано про результати перевірок стану додержання законодавства з вказаних питань, які проведені у деяких регіонах держави органами прокуратури із залученням фахівців Міністерства охорони здоров’я України та представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

В установах виконання покарань та попереднього ув’язнення спостерігається зростання вперше виявлених інфікованих осіб з 2318 у 2009 році до 3690 в 2010 році. Через неузгодженість дій адміністрацій цих установ та обласних (міських) центрів профілактики боротьби зі СНІДом засудженим, які перебувають в місцях позбавлення волі, неналежно здійснюються обстеження, тестування та дослідження на ВІЛ-інфекцію.

Поширеними залишаються факти порушення конституційних прав громадян щодо медико-санітарного забезпечення у місцях та спеціальних установах застосування заходів примусового характеру органів внутрішніх справ. Зокрема щодо своєчасного направлення до територіальних медичних закладів затриманих та заарештованих осіб, проведення належного їх медичного огляду при поміщенні до ізоляторів тимчасового тримання, дотримання вимог законодавства щодо ізольованого тримання хворих на інфекційні захворювання.

Наведені порушення та негативні тенденції в організації профілактики та лікування засуджених і ув’язнених в установах Державної кримінально-виконавчої служби України призвели до зростання рівня смертності у 2010 році.

Теги:

пенітенціарна система

Залиште коментар