Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суди стягнули з ПФ мільярди для пенсіонерів

0 15

З початку 2011 року судами України ухвалені рішення про стягнення з органів Пенсійного фонду коштів на користь 2,5 млн пенсіонерів, зокрема, чорнобильців і дітей війни. Всього за 10 місяців з рахунків Фонду стягнуті за рішеннями судів 5,9 млрд грн.

За даними ПФ, суми доплат пенсій згідно рішенням судів за минулий час коливаються від 1 тис. до 800 тис. грн з розрахунку на одну людину.

Зокрема, у вересні-2011 за рішеннями суду доплати отримали:

– У розмірі від 10 до 50 тис. грн — 3 940 осіб;

– Від 50 до 100 тис. грн — 1 389 осіб;

– Від 100 до 200 тис. грн — 557 осіб;

– Понад 100 тис. грн — 132 людини.

З урахуванням рішень судів пенсії по інвалідності в розмірі від 11 тис. грн до 34,235 тис. грн отримують 875 інвалідів-чорнобильців в десяти регіонах України.

Нагадаємо, на брифінгу в Кабміні віце-прем’єр Сергій Тігіпко назвав «корупційними» рішення судів, що ухвалили виплатити чорнобильцям місячні пенсії в розмірі близько 30 тис. грн, а також понад 500 тис. грн компенсації.

Також в Мінсоцполітіки вважають, що окрім чорнобильців, дуже великі соціальні виплати за судовими рішеннями отримували діти війни. За даними відомства, в Україні зараз налічується 13,6 млн пенсіонерів, близько 25% яких — діти війни.

Як повідомлялося, відразу після таких заяв С.Тігіпко Кабінет міністрів придумав новий спосіб не виплачувати «судові» пенсії чорнобильцям і дітям війни, і вніс до Верховної Ради відповідний законопроект.

Джерело:

Зеркало тижня

Залиште коментар