Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суди просять 16 млн грн для реалізації мовної політики у судочинстві

0 10

ДСА звернулася до Кабміну з проханням передбачити додаткове фінансування судів у сумі близько 16 млн грн на оплату перекладачів для реалізації положень закону про мови. Про це повідомляє прес-служба судової адміністрації

Судова адміністрація подала до Кабінету міністрів України проект змін до постанови КМУ № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”. Відповідне звернення обумовлено необхідністю реалізації основних положень закону України “Про засади державної мовної політики”.

Зокрема, стаття 14 закону визначає, що судочинство України в цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою. У теж час, в межах територій, на яких поширюється регіональна мова, сторони можуть здійснювати виробництво і подавати письмові процесуальні документи і докази регіональною мовою (мовами) без додаткових витрат для сторін процесу.

“Отже, для реалізації відповідних положень закону виникає необхідність передбачити в структурі судів посади перекладача, що в свою чергу вимагає додаткового фінансування з Державного бюджету України в сумі близько 16 млн. грн”, – йдеться в повідомленні адміністрації.

 

Теги:

Державна судова адміністрація

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар