Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суди обмінюватимуться інформацією з банками

0 16

Пілотний проект «Електронний суд» за підтримки ДСА в тестовому режимі стартує у вересні поточного року на базі Приватбанку. Цей проект ініційований Асоціацією «Український Кредитно-Банківський Союз».

Спільною робочою групою УКБС та ДСАУ затверджено Концепцію та основні проектні рішення стосовно електронного суду, а також схвалені типові угоди про обмін інформацією, які укладатимуться між судом та стороною по справі, зокрема, банком.

У вересні 2012 року проект розпочне свою роботу з надсилання судом всіх процесуальних документів за допомогою електронної пошти.

Після внесення змін до законодавства України впровадження електронного документообігу забезпечить суттєву економію коштів. Адже зникне необхідність у поштовій пересилці документів. Із зазначеного питання Асоціація вирішила звернутися до керівництва Державної виконавчої служби України з пропозицією залучитися до тестування новації.

Нагадаємо, 4 липня 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції (на стадії законопроекту №9753 від 26.01.2012), згідно з яким запроваджується практика застосування електронних технологій для полегшення та спрощення комунікацій на відстані.

В продовження розвитку електронного спілкування, проект «Електронний суд» полегшить та прискорить процес документообігу між судами та суб’єктами господарювання, зазначає УКБС.

 «Проект «Електронний суд» запроваджений з метою спрощення обміну інформацією між фінансовими установами та судами. Новація зменшить ризики втрати документів, а також зведе до мінімуму можливість пропущення строків, відведених на вчинення процесуальних дій, та судових засідань» – зазначила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер.

Теги:

суд, банк, електронний суд

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар