Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судова експертиза без зволікань

0 19

Вищий господарський суд видав лист від 04.06.2008 р. №01-8/348, адресований господарським судам України, у якому вказав на необхідність контролю останніми дотримання строків проведення експертизи, передбачених Інструкцією про призначення й проведення судових експертиз та експертних досліджень (у редакції наказу Мін’юсту від 30.12.2004 р. №144).

У разі порушення цих строків доцільним уявляється розгляд судами питання про доручення проведення експертизи іншим суб’єктам судово-експертної діяльності, зазначеним у Законі «Про судову експертизу», і реагування на відповідні порушення шляхом винесення окремих ухвал у порядку, установленому ст. 90 ГПК України.

Нагадаємо, що відповідно до вищевказаної інструкції строк, відведений на проведення експертизи, становить від 10 днів до 3 місяців залежно від кількості об’єктів і складності досліджень. У виняткових випадках цей строк установлюється за письмовою домовленістю з органом, що призначив експертизу, після попереднього вивчення експертом наданих матеріалів.

Щоправда, як свідчить практика, вплинути на скорочення строків розгляду справ у судах подібні заходи навряд чи зможуть.

Залиште коментар