Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судочинство потребує єдності практики

0 11

19 квітня у Верховному Суді України пройшла міжнародна науково-практична конференція «Забезпечення єдності судової практики − основне завдання вищих судових органів держави», організована ВСУ за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва та Центру суддівських студій.

У роботі конференції взяли участь судді, зокрема, й представники європейських судових установ, народні депутати України, науковці. Учасників дискусії привітали Голова ВСУ Петро Пилипчук, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані та радник Німецького фонду міжнародного правового співробітництва Геннадій Рижков.

Дискусія проходила у форматі 4 сесій: єдність судової практики як складова принципу верховенства права, судові рішення вищих судових органів держави у механізмі забезпечення правильного й однакового застосування судами законодавства; позапроцесуальні повноваження Верховного Суду України та вищих судів щодо забезпечення єдності судової практики та проблемні питання забезпечення єдності судової практики у сфері розмежування юрисдикцій.

Своє бачення означених проблем, зокрема, висловили голова Ради суддів України, перший заступник Голови ВСУ Ярослав Романюк, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Валерій Бондик, заступники Голови ВСУ Анатолій Ярема та Валентин Барбара, екс-голова Вищого адміністративного суду Литви, віце-президент Міжнародної асоціації суддів Віргіліус Валанчус, а також ряд інших відомих вітчизняних і зарубіжних науковців і практиків.

Теги:

судова влада, судова практика, єдність судової практики, Верховний суд України

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар