Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суди в Україні не вийде реформувати так швидко, як у Грузії

0 22

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Ігор Самсін, який повернувся на свою посаду після звільнення відповідно до закону «Про відновлення довіри до судової влади», заявив, що в Україні не вийде змінити судову систему так швидко, як у Грузії.

За словами Самсіна, в Україні 8,6 тис. суддів, тоді як у Грузії — лише 300.

«Але справа навіть не в цьому, а в тому, щоб знайти такий механізм, який дозволяв би не тільки призначати, але і виховувати нових суддів», — заявив глава ВККС в інтерв’ю «ЛІГАБізнесІнформ».

За його словами, саме вихованням суддів Вища кваліфкомісія і займається з першого дня свого існування, переймаючи закордонний досвід і напрацювання.

Самсін зазначив, що порівняння української та американської систем правосуддя некоректне, бо «Конституція для американців — це святе, жоден конгресмен не дозволить собі слова поганого про Конституцію». «А у нас Верховна Рада тільки те й робить, що підганяє її то під президента, то під себе», — заявив Самсін.

Раніше ВККСУ заявила, що продовжуватиме роботу у попередньому складі до початку роботи новосформованої комісії. 1 липня засідання ВККСУ зірвалося через відсутність кворуму. Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконним звільнення членів ВККСУ.

Голова Тимчасової слідчої комісії з перевірки суддів (ТСК) заявив, що «судова система не піддається злому та реформуванню».

Джерело:

Ракурс

Залиште коментар