Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судді ВСУ просять В.Януковича не підтримувати законопроекти щодо звуження ролі та повноважень Верховного суду.

0 20

Судді Верховного суду України (ВСУ) звернулися до Президента України Віктора Януковича із проханням не підтримувати законопроекти щодо звуження ролі та повноважень ВСУ шляхом утворення нових вищих спеціалізованих судів (кримінального та цивільного). Про це йдеться у відкритому зверненні суддів ВСУ до глави держави, опублікованому на офіційному сайті ВСУ.

У зверненні зазначається, що наявна інформація щодо діяльності створеної В.Януковичем Робочої групи з питань судової реформи свідчить про вибір “помилкових підходів до визначення напрямів подальшого розвитку судової влади, зокрема визначення нового судоустрою держави та статусу ВСУ”.

“Наскільки відомо, ці хибні, нічим не виправдані підходи вже знайшли своє відображення у відповідних законопроектах, які мають вноситися на Ваш розгляд”, – зазначають судді ВСУ.  

Вони звертають увагу на те, що проведення повномасштабної судової реформи потребує внесення змін до Конституції України. “На це неодноразово звертала увагу і Венеціанська комісія”, – сказано у зверненні.  “Проте сьогодні ми є свідками намагання провести ревізію чинної Конституції України та вихолостити її зміст без внесення в установленому порядку змін до неї.

Передусім це стосується спроби знівелювати конституційний статус ВСУ шляхом утворення нових вищих спеціалізованих судів (кримінального та цивільного) та істотного звуження повноважень ВСУ, що майже повністю усуне його від перевірки рішень нижчих судів”, – застерігають судді ВСУ.

Вони звертають увагу на те, що реалізація цих пропозицій вимагає “колосальних бюджетних витрат, які навіть за приблизними оцінками будуть складати десятки мільярдів гривень”.

Судді ВСУ стверджують, що наведенню ладу в судовій системі сприятиме підвищення процесуального статусу Верховного суду України, наділення його повноваженнями щодо можливості розгляду будь-якої судової справи, яка нижчими судами вирішена не по закону або у якій допущено судову помилку, надання його рішенням прецедентного характеру.

Судді ВСУ просять В.Януковича врахувати їхню позицію при підготовці законодавчих пропозицій щодо судової реформи.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар