Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судді скаржаться на звуження гарантій матеріального і соціально-побутового забезпечення

0 22

На засіданні Ради суддів України, що відбулось 25 січня,  розглянуто питання внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо посилення гарантій незалежності суддів.

Необхідність розробки вказаного проекту закону та його прийняття обумовлена тим, що з набранням чинності Законом України від 7 липня 2010 року «Про судоустрій і статус суддів» втратив чинність Закон України «Про статус суддів», що призвело, як вважають у суддівському корпусі, до суттєвого на звуження гарантій матеріального і соціально-побутового забезпечення. Так,  наразі скасовано право судді на відставку за станом здоров’я; зменшено розмір вихідної допомоги судді у зв’язку з відставкою; звужується перелік посад, час роботи на яких зараховується до суддівського стажу; змінено порядок соціального страхування суддів та скасовано ряд інших матеріальних і соціальних гарантій.

Члени Ради суддів також розглянули та схвалили зміни до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, зміни до Положення про Раду суддів України, питання оплати праці, інше.

Радою суддів України розглянуто звернення голови апеляційного суду Сумської області щодо надання роз’яснень про застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду в зв’язку зі змінами кримінального процесуального законодавства та звернення суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду м. Києва та голови Львівського окружного адміністративного суду щодо застосування штрих-коду на судових рішеннях.

Наступне засідання Ради суддів України відбудеться 8 лютого 2013 року.

Теги:

суддя, Рада суддів України

Джерело:

Судова влада

Залиште коментар