Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судді провели круглий стіл про запровадження нового КПК

0 22

В Апеляційному суді Херсонської області за ініціативи ВССУ та Апеляційного суду Херсонської області відбувся круглий стіл на тему «Питання запровадження норм нового Кримінального процесуального кодексу України» для запровадження єдиних підходів щодо тлумачення його положень.

Як повідомляє прес-служба ВССУ, найактуальнішими темами для обговорення є два абсолютно нові інститути: інститут погоджувального правосуддя та діяльність слідчого судді у кримінальному провадженні.

За словами виконуючого обов’язки Голови ВССУ Станіслава Міщенка, одним із головних недоліків чинного КПК є відсутність судового контролю за діяльністю слідчих органів та міліції. Тому новим Кодексом передбачено введення такого  учасника кримінального процесу як слідчий суддя. Під час судового розслідування саме він виступає ключовою фігурою, яка приймає рішення щодо дій або бездіяльності органів досудового розслідування, прокурора та інших учасників.

Новелою КПК стало введення кримінального провадження на підставі угод про примирення між потерпілим і підозрюваним або обвинуваченим, а також про визнання винуватості між підозрюваним або обвинувачуваним і прокурором. «Це нововведення, зокрема, дозволить більшою мірою врахувати інтереси потерпілого, а у випадку укладення угоди між прокурором та обвинуваченим – скоротити час кримінального провадження», – пояснив Станіслав Міщенко.

 

Теги:

Кримінальний процесуальний кодекс України, кримінальне провадження

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар