Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судді просять захисту

0 23

На засіданні Ради суддів, яке відбулось 21 грудня 2012 року було прийнято Звернення щодо необхідності забезпечення державного захисту суддів та працівників апарату судів.

У Зверненні, зокрема, йдеться про те, що особливе занепокоєння викликає поширення випадків втручання в діяльність суддів, посягання на їх життя і здоров’я. Тим часом правоохоронні органи нерідко безпідставно залишають без реагування повідомлення про надходження погроз та інших протиправних діянь щодо суддів та працівників апарату судів. Не завжди ефективними є заходи щодо розслідування злочинів проти життя, здоров`я суддів та їх близьких родичів.

Так, упродовж 2010 – І півріччя 2012 років не було засуджено жодної особи за вбивство або замах на вбивство судді, народного засідателя чи присяжного або їх близьких родичів у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя (стаття 379 Кримінального кодексу України), за вироками, що набрали законної сили.

Рада суддів України звернулась до парламенту щодо вдосконалення законодавчого забезпечення державного захисту суддів та працівників апарату судів та врахування вимог закону щодо фінансування заходів забезпечення безпеки та соціального захисту суддів і працівників апарату судів при прийнятті законів України про Державний бюджет України на відповідний рік, до уряду, який би профінансував заходи державного захисту суддів та відповідних правоохоронних органів щодо заходів з посилення безпеки суддів, працівників апарату судів, збереження їхнього майна.

 

Теги:

суддя, судова влада

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар