Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судді хочуть потрапити в “захищені” статті бюджету

0 19

У приміщенні Верховного Суду України (вул. Пилипа Орлика, 8) 26 жовтня відбулося чергове засідання Ради суддів України.

На засіданні розглянуто питання внесення змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду  у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України, організаційні заходи щодо підготовки та проведення чергового ХІ з’їзду суддів України, дотримання вимог статті 130 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в частині надання відпусток суддям, звернення члена Вищої Ради юстиції Валерія Бондика щодо оплати праці судді, котрий не відправляє правосуддя, щодо питання роботи суддів, які є близькими особами, в межах одного суду та звернення Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань судоустрою, керівника робочої групи з питань реформування прокуратури та адвокатури Андрія Портнова щодо дати набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України, інші питання. Про це повідомляє сайт судової влади.

На засіданні обговорено звернення ради суддів адміністративних судів щодо необхідності внесення змін до Бюджетного кодексу України.

Так, на думку авторів звернення стаття 55 Бюджетного кодексу України потребує приведення її у відповідність зі статтею 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно з якою бюджетні призначення на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України. Відповідно до чинної редакції статті 55 Бюджетного кодексу України заробітна плата з нарахуваннями і оплата комунальних послуг в судах, тобто видатки на утримання судів, не передбачені цією статтею. На думку Міністерства фінансів України та Державної казначейської служби України, оскільки Бюджетний кодекс України прийнято пізніше за Закон України «Про судоустрій і статус суддів»,  необхідно керуватися статтею 55 Бюджетного кодексу України, а тому фінансування судової влади не належить до захищених видатків.

Рада суддів України погодилась з пропозицією ради суддів адміністративних судів щодо необхідності внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині приведення її у відповідність зі статтею 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів України».

Теги:

судова влада

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар