Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суддів потрібно захищати не від суспільства

0 15

Захист суддів необхідно посилювати у системі органів суддівського самоврядування. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив науковий співробітник Інституту держави і права імені Корецького НАН України, Микола Сірий коментуючи зареєстрований у парламенті законопроект №4135 про посилення безпеки суддів.

“Вплив суспільства на суддів повинен не послаблюватися, а посилюватися. І це в інтересах всіх: і бідних , і багатих. З цього боку (суспільства – Ред. ) захист не потрібний: судді й сьогодні досить непогано захищені. Ви можете подивитися: у кожному суді підрозділи “Грифону”, вони виконують свою функцію, іноді надмірно виконують свою функцію”, — сказав Сірий.

На його думку, посилювати захист судді необхідно у системі органів суддівського самоврядування.

“Система органів суддівського самоврядування розбалансована. Судді самі себе не захищають. Бо найбільший захист суддів лежить в основі захисту самих себе, коли сильна система суддівського самоврядування не дає незаконно тиснути на свого колегу. От сьогодні суддівське самоврядування дуже слабке. Воно дозволяє і виконавчій владі, і законодавчій владі надмірно тиснути на суддів. І це треба подолати”, – підкреслив адвокат.

Як повідомлялось, днями голова Верховного Суду Ярослав Романюк попросив парламент ухвалити законопроект № 4135 про посилення гарантій безпеки суддів і членів їхніх сімей.

За словами Романюка, в Україні є тенденція до застосування “різних форм тиску та незаконного впливу на суддів”, щоб “схилити суд до прийняття бажаного для певного суб’єкта судового рішення чи то в економічному, чи то в політичному питанні”.

Нагадаємо, прийнятий провладною більшістю 16 січня, а потім скасований закон про захист суддів посилював кримінальну відповідальність за поширення конфіденційної інформації про суддів чи їхніх родичів

14 лютого у Верховній Раді зареєстрували проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення окремих гарантій незалежності суддів” авторства народних депутатів фракції Партії регіонів Валерія Писаренка і Володимира Пилипенка.

Залиште коментар