Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судді обрали собі нову Раду

0 28

12-й з’їзд суддів повністю сформував новий склад Ради суддів. У загальній складності до складу нової Ради обрано 40 суддів. У бюлетені для таємного голосування було внесено 60 кандидатур. Чинний глава Ради Василь Онопенко не зміг обратися до складу Ради, хоча двічі подавал свою кандидатуру від Верховного суду.

Як пояснив “Українській правді” юрист Олександр Білоус, який займається Реанімаційним пакетом реформ, судді, загалом, прислухалися до рекомендацій активістів. “Наприклад, не пройшли судді, про які РПР писав і судді “прислухалися” до порад активістів”, – розповів Білоус.

“Насправді, зараз більш важливо, обрання суддів до Вищої ради юстиції. Після обрання делегатів від суддів цей орган, нарешті, зможе почати роботу і почати карати суддів. У тому числі, пов’язаних з подіями на Майдані”, – пояснив Білоус. За його словами, особливо одіозних кандидатів у списку немає, як і колишніх членів ВРЮ, яким Рада законом заборонила балотуватися.

Члени з’їзду оберуть також шістьох своїх делегатів до Кваліфікаційної комісії.

Водночас, судді відмовилися обирати нових членів за своєю квотою до Конституційного суду, хоча їм зробити це рекомендував парламент. “Для того, щоб обрати, потрібно звільнити старих. А судді вважають, що те формулювання, запропоноване Радою про “порушення присяги” не має підстав”, – пояснив Білоус.

Делегати виключили це питання з порядку денного.

Залиште коментар