Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд залишив у СІЗО колишнього в.о. міністра оборони України

0 13

Печерський районний суд Києва залишив під вартою колишнього в.о. міністра оборони України Валерія Іващенка. Головуючий в колегії суддя, що розглядає справу Іващенка, Сергій Вовк не задовольнив клопотання його адвокатів про зміну запобіжного заходу у зв’язку з необхідністю проведення комплексного обстеження і лікування.

Суд визнав клопотання Іващенка безпідставним.

Водночас, суд постановив звернутися до начальника київського управління Державної пенітенціарної служби України щодо медичного обстеження Іващенка. Контроль за виконанням цього обстеження покласти на прокуратуру Києва.

Наступне судове засідання призначене на 25 липня на 11.00.

Коментуючи журналістам таке рішення суду, Іващенко був сильно схвильованим, оскільки сподівався на задоволення клопотання своїх адвокатів. Він також наголосив, що таким чином демонструється “обраність” щодо нього з боку прокуратури.

Таким чином, як зауважив в.о. міністра оборони, суд фактично відмовив йому у праві отримання медичної допомоги. При цьому Іващенко запевнив, що буде “максимально намагатися підтримати своє здоров’я” навіть в умовах СІЗО.

Він вкотре запевнив, що ніяких злочинів не скоював і справа стосовно нього сфабрикована.

Як повідомлялося, 20 серпня 2010 року Генпрокуратура порушила проти Валерія Іващенка кримінальну справу за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Обвинувачений в листопаді 2009 року, обіймаючи посаду тимчасово виконуючого обов’язки глави Міноборони, підписав складений керуючою санацією Феодосійського судномеханічного заводу план санації. Цим документом передбачено реалізацію державного майна, у тому числі трьох причалів, бомбосховища і будівлі, яке забезпечувало розміщення і зберігання мобілізаційних матеріальних резервів.

Іващенка 20 травня 2011 року переведено із СІЗО в лікарню швидкої медичної допомоги (ЛШМД) в Києві, де до 23 травня перебував в одній палаті для заарештованих з екс-міністром внутрішніх справ України Юрієм Луценком. 25 травня В. Іващенка перевели з ЛШМД в слідчий ізолятор.

У другій половині червня Іващенко почав безстрокове голодування на знак протесту проти упередженості колегії суддів Печерського районного суду Києва, яку очолює суддя Сергій Вовк, проте незабаром змушений був відмовитися від такої ідеї у зв’язку з погіршенням здоров’я.

Іващенко та його адвокати просили змінити запобіжний захід через різке погіршення стану здоров’я підсудного і необхідність лікування, проте суд відмовив у цьому клопотанні.

Теги:

Іващенко Валерій

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар