Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд закрив кримінальну справу проти колишнього заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця

0 20

9 жовтня Печерський суд Києва відмінив ухвалу про порушення Генпрокуратурою кримінальної справи проти колишнього заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця, який знаходиться в бігах. Цю інформацію підтвердили декілька депутатів Верховної Ради, пише «Дело».

За інформацією видання, своїм рішенням суддя Печерського суду Сергій Вовк не визнав доводів Генеральної прокуратури, яка наполягала на кримінальному покаранні для високопоставленого силовика за незаконне перебування на посаді. Нагадаємо, в лютому цього року Окружний адмінсуд усунув Тиберія Дурдинця з поста заступника голови СБУ, всупереч чому він продовжував виконувати обов’язки до червня, поки його не звільнив президент. Невиконання судового рішення стало офіційною причиною для порушення Генпрокуратурою кримінальної справи проти співробітника спецслужби весною цього року.

Як повідомив заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Владимир Сивкович, одночасно із закриттям кримінальної справи Печерський суд припинив і міжнародний розшук Дурдинця, в який він був оголошений в травні. У свою чергу голова комітету Верховної Ради по боротьбі з оргзлочинністю і корупцією Ігор Калетник повідомив, що ще не пройшов 10-денний термін, протягом якого Генеральна прокуратура може подати апеляцію. До цього моменту екс- заступник голови спецслужби залишатиметься в розшуку.

При цьому Калетник дав зрозуміти, що вважає суддю, який ухвалював рішення у справі Дурдинця, необ’єктивним. «У Печерському суді є суддя, до якого дивовижним чином потрапляють скандальні справи, навіть якщо вони розслідуються на Місяці або на Сонці. І в більшості випадків виносяться неправосудні ухвали», – говорить Калетник. Він також повідомив, що в парламенті буде створена робоча група спільно з представниками прокуратури, яка проаналізує всі рішення, прийняті цим співробітником Печерського суду.

Також народний депутат повідомив, що кілька днів тому Верховний Суд прийняв до розгляду скаргу представників парламентського комітету з боротьби з організованою злочинністю на рішення Вищого адміністративного суду у ще одній справі проти Тиберія Дурдинця. Він нагадав, що у своєму позові депутати добиваються визнати незаконним призначення Дурдинця на посаду заступника голови СБУ в жовтні 2007 року, оскільки це не було узгоджено з парламентським комітетом, як того вимагає закон. Вищий адмінсуд не задовольнив позов парламентаріїв, і тепер вони сподіваються на рішення вищої судової інстанції.

Нагадаємо, 19 травня українське бюро Інтерполу оголосило у міжнародний розшук заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця.

Джерело:

proUA

Залиште коментар