Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд визнав провину КМДА в афері «Еліта-Центр»

0 14

Апеляційний адміністративний суд м. Києва визнав протиправною бездіяльність Київської міської державної адміністрації по недопущенню афери групи компаній «Еліта-Центр», повідомляє УНІАН.

Як повідомляли в громадській організації «Центр правозахисту», дану ухвалу суд виніс 27 листопада 2008 року.

Позов був поданий особами, що постраждали від діяльності аферистів групи компаній «Еліта-Центр». Постраждалі вимагали визнати провину київської міської влади, яка, на їх думку, не вжила належних заходів для запобігання найбільшій афері на будівельному ринку України.

«Ми задоволені рішенням суду, який визнав провину київської влади, яка своєю бездіяльністю дозволяла аферистам безкарно одурювати киян», – заявив голова правління ГО «Центр правозахисту» Федоренко, коментуючи рішення суду.

За його словами, потерпілі не зупинятимуться на досягнутому і мають намір просити суд зобов’язати київську міську владу створити дієвий механізм забезпечення житлом всіх постраждалих від «Еліта-Центр».

Федоренко не виключає, що «визнання судом провини київської влади серйозно змінить статус потерпілих і Київської міської державної адміністрації (КМДА) в рамках кримінальної справи «Еліта-Центр».

«Якщо раніше КМДА обіцяла допомогти тільки частині постраждалих, незаконно розділяючи «елітівців» на багатих і бідних, то після рішення суду київська влада буде вимушена допомагати всім обдуреним інвесторам, оскільки суд визнав місто відповідальним за здійснення афери», – пояснив голова правління ГО «Центр правозахисту».

Як повідомлялося, в результаті будівельної афери «Еліта-Центр» в Києві постраждали понад 1,5 тис. чоловік. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами договори про пайову участь у зведенні будинків в різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося. Загальна сума привласнених грошей вкладників складає близько 100 млн. дол.

Головний підозрюваний в організації столичної афери ”Еліта-Центр” Олександр Волконський (справжнє ім’я – Олександр Шахов, 1971 р.н., уродженець м. Кемерово, Росія) був екстрадований із Швейцарії до Києва 9 жовтня.

16 жовтня Київська міськрада затвердила порядок відшкодування збитку інвесторам, які постраждали в результаті афери «Еліта-Центр», а також документ попереднього договору про переуступку права вимоги і відновлення прав постраждалих від злочинної діяльності вказаної групи будівельних компаній на отримання житла.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар