Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд визнав незаконним закриття кримінальної справи проти Мельниченка

0 13

Печерський районний суд Києва задовольнив позов колишнього Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти екс-майора його охорони Миколи Мельниченка.

Відповідне рішення суд оголосив сьогодні, 23 червня.

“Суд постановив скаргу адвокатів Кучми задовольнити, постанову Генеральної прокуратури від 1 березня 2005 року про закриття кримінальної справи скасувати”, – сказав, оголошуючи рішення, суддя Родіон Кірєєв.

Таким чином, суд визнав незаконним закриття кримінальної справи проти Мельниченка за частиною 2 статті 328 (розголошення держтаємниці), частиною 1 статті 358 (підроблення документів), частиною 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу.

Суд прийшов до висновку, що справу було закрито без проведення повного об’єктивного розслідування, а доводи в постанові про закриття справи не є мотивованими, висновки про перебування Мельниченка в стані крайньої необхідності є передчасними, оскільки не були встановлені його мотиви.

Як повідомлялося, на початку червня Кучма звернувся до ГПУ з проханням поновити справу проти екс-співробітника президентської охорони, а через тиждень Генпрокуратура порадила йому звернутися з відповідною скаргою до суду.

На вчорашньому, 22 червня, засіданні, представник ГПУ виступив проти поновлення справи проти Мельниченка, пояснивши це тим, що той записував розмови Кучми з крайньої необхідності.

Нагадаємо, проти Мельниченка у 2001 і 2004 роках порушувалися справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні держтаємниці, а також за фактом фальсифікації доказів. У березні 2005 року їх було закрито.

Зараз Генпрокуратура розслідує кримінальну справу проти Кучми за обвинуваченням у причетності до смерті журналіста Георгія Гонгадзе. Плівки Мельниченка визнано доказом у цій справі.

Теги:

М.Мельниченко, Л.Кучма, справа Гонгадзе, Генеральна прокуратура, смерть журналіста Георгія Гонгадзе, позов Леоніда Кучми

Залиште коментар