Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд визнав незаконним закриття кримінальної справи проти Мельниченка

13

Печерський районний суд Києва задовольнив позов колишнього Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти екс-майора його охорони Миколи Мельниченка.

Відповідне рішення суд оголосив сьогодні, 23 червня.

“Суд постановив скаргу адвокатів Кучми задовольнити, постанову Генеральної прокуратури від 1 березня 2005 року про закриття кримінальної справи скасувати”, – сказав, оголошуючи рішення, суддя Родіон Кірєєв.

Таким чином, суд визнав незаконним закриття кримінальної справи проти Мельниченка за частиною 2 статті 328 (розголошення держтаємниці), частиною 1 статті 358 (підроблення документів), частиною 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу.

Суд прийшов до висновку, що справу було закрито без проведення повного об’єктивного розслідування, а доводи в постанові про закриття справи не є мотивованими, висновки про перебування Мельниченка в стані крайньої необхідності є передчасними, оскільки не були встановлені його мотиви.

Як повідомлялося, на початку червня Кучма звернувся до ГПУ з проханням поновити справу проти екс-співробітника президентської охорони, а через тиждень Генпрокуратура порадила йому звернутися з відповідною скаргою до суду.

На вчорашньому, 22 червня, засіданні, представник ГПУ виступив проти поновлення справи проти Мельниченка, пояснивши це тим, що той записував розмови Кучми з крайньої необхідності.

Нагадаємо, проти Мельниченка у 2001 і 2004 роках порушувалися справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні держтаємниці, а також за фактом фальсифікації доказів. У березні 2005 року їх було закрито.

Зараз Генпрокуратура розслідує кримінальну справу проти Кучми за обвинуваченням у причетності до смерті журналіста Георгія Гонгадзе. Плівки Мельниченка визнано доказом у цій справі.

Теги:

М.Мельниченко, Л.Кучма, справа Гонгадзе, Генеральна прокуратура, смерть журналіста Георгія Гонгадзе, позов Леоніда Кучми
Комментарии