Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд визнав незаконною постанову НРКЕ про підвищення цін на газ для населення

0 16

Окружний адміністративний суд міста Києва 31 серпня визнав протиправною постанову Національної комісії регулювання електроенергетики про підвищення роздрібних цін на газ для населення.

Відповідне судове рішення ухвалене після позову Національного форуму профспілок України, в якому було оскаржено постанову НКРЕ №811 «Про затвердження роздрібних цін на природний газ, який використовується для потреб населення» від 9 липня цього року, повідомили в Національному форумі профспілок.

В НФПУ нагадують, що відповідно до постанови №811, ціни на газ для населення з вересня повинні були вирости на 20%, а з 1 січня 2010 року – зростати на 20% щокварталу.

За словами голови Національного форуму профспілок Мирослава Якибчука, постанова про підвищення ціни на газ порушує важливий конституційний принцип, відповідно до якого не допускається ухвалення рішень, які б погіршували соціальний стан людей.

«Ми принципово відносимося до таких порушень, і протистоятимемо ним всіма законними методами. На противагу неефективним діям політиків, судова перемога Національного форуму профспілок збереже в середньому до 70 грн. в щомісячному бюджеті кожної української сім’ї», – сказав Якибчук.

Нагадаємо, підвищення ціни на газ для населення з 1 вересня 2009 року було узгоджене Україною з Міжнародним валютним фондом і відповідний пункт був внесений до відкоректованої в липні програми співпраці України і МВФ.

Проте 25 серпня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що в 2009 році ціна на газ для населення підвищуватися не буде.

26 серпня міністр палива і енергетики Юрій Продан заявив, що підвищення ціни на газ для населення з 1 вересня ц.р. може не статися, оскільки це питання не узгоджене з профспілками. При цьому він відзначив, що профспілки на сьогоднішній день не підтримують підвищення ціни на газ для населення.

Джерело:

proUA

Залиште коментар