Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд вирішив, що член ЦВК Писаренко незаконно брав участь в засіданнях комісії

0 18

21 вересня Окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення, згідно з яким участь з березня цього року в засіданнях Центральної виборчої комісії члена ЦВК Анатолія Писаренка була визнана протиправною, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

Таким чином, суд частково задовольнив позов народного депутата від фракції Партії регіонів Владислава Лукьянова , що вимагав достроково позбавити Писаренка повноважень у зв’язку з досягненням ним граничного віку перебування на держслужбі.

На вчорашнє судове засідання прибули представники позивача Дмитро Богуславський, від ЦВК – Наталія Ларіна, від Анатолія Писаренка – Олена Саєвська, а також представник Олега Тищенка, притягнутого до процесу як третя сторона, Марина Гайдай. Двогодинне засідання вела колегія суддів під головуванням Ігоря Качура.

Зачитуючи рішення, Качур заявив: «Визнати протиправними дії члена Центрвиборчкома Писаренка відносно його участі з 3 березня 2009 року в засіданнях Центральної виборчої комісії. У задоволенні решти позовних вимог відмовити. Присудити на користь позивача, народного депутата Лукьянова, з державного бюджету 2 грн. судових витрат».

Як пише видання, протягом найближчих п’яти днів Писаренко отримає рішення суду і зможе подати на нього апеляцію – і лише в тому випадку, якщо апеляційна інстанція залишить в силі рішення суду, можна буде говорити про те, що Писаренко втратить повноваження члена Центрвиборчкому.

«Звичайно ж, ми будемо оскаржувати (рішення суду)! – заявив вчора Писаренко. – Згідно із законом про Центрвиборчком, відправити до відставки члена ЦВК може тільки Верховна Рада, і суд не може її замінити!».

Спокійно віднеслися до рішення суду й інші члени Центрвиборчкому. «Це рішення суду ще не набрало чинності, і воно не зобов’язало ні Писаренко, ні ЦВК здійснювати які-небудь дії», – заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера. При цьому він відзначив, що рішення ЦВК, які були прийняті за участю Писаренка, відміні не підлягають.

«Є базове правило: правові акти, зокрема, рішення суду, не мають зворотної дії. Переглядати рішення ЦВК або проводити які-небудь інші дії нам не знадобиться», – впевнений Магера.

Нагадаємо, відставки Писаренка добивається і Президент Віктор Ющенко. 10 березня він зареєстрував у Верховній Раді проект постанови №4181 про звільнення Анатолія Писаренка з посади члена Центрвиборчкому у зв’язку з досягненням ним граничного віку перебування на держслужбі – 2 березня Писаренко виповнилося 65 років, що у відповідності с п. 2 ч. 4 ст. 30 закону «Про Центральну виборчу комісію» є підставою для дострокового припинення повноважень члена ЦВК.

Джерело:

proUA

Залиште коментар