Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд відмовився відмінити результати тернопільських виборів

0 15

Тернопільський окружний адміністративний суд 23 квітня відмовив у задоволенні позовних вимог Блоку Юлії Тимошенко визнати протиправним протокол про підсумки голосування і результати виборів в Тернопільську обласну раду 15 березня.

Про це повідомили в прес-службі Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

БЮТ вимагала відміни результатів позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради, враховуючи Постанову Верховної Ради від 3 березня 2009 року «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради», а також відновлення статус-кво попередньої обласної ради.

Суд відмовив у задоволенні позовних вимог і прийшов до висновку, що виборчий процес в Україні регулюється виключно Конституцією і законами України, а волевиявлення суспільства не може бути скасоване постановою ВР, яка є підзаконним актом і має відповідати, а не суперечити законам, відзначили в прес-службі “Свободи”.

Також суд прийняв до уваги висновки, викладені в постанові цього ж суду від 11 березня 2009 року, залишеній без змін постанові Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2009 року, відповідно до яких ніхто, у тому числі і Верховна Рада, не має повноважень припиняти виборчий процес, коли він вже почався.

Нагадаємо, позачергові вибори в Тернопільську облраду відбулися 15 березня. 17 березня ввечері ТВК підписала протокол за підсумками обробки 100% бюлетенів.

У новообраній облраді ВО «Свобода» одержала 50 мандатів, партія «Єдиний Центр» – 20, Партія регіонів – 14, БЮТ – 12, Блок УНП – 11, партія «Народний Союз Наша Україна» – 8, Блок Литвина – 5.

Проте БЮТ заявив про наявність численних порушень в процесі голосування і підбиття підсумків і відмовився визнавати результати виборів, оскарживши їх в суді.

24 березня Тернопільський окружний адміністративний суд залишив без розгляду позов БЮТ з вимогою відмінити результати дострокових виборів депутатів Тернопільської обласної ради.

Джерело:

proUA

Залиште коментар