Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд відмовив екс-майору Мельниченку в закритті провадження за позовом Литвина про захист честі

0 19

Апеляційний суд Києва відмовив колишньому майору Держохорони Миколі Мельниченку в задоволенні позову про закриття провадження за цивільним позовом проти нього голови Верховної Ради Володимира Литвина про захист честі, гідності та ділової репутації.

Відповідну постанову ухвалила у вівторок колегія суддів в Апеляційному суді Києва.

За словами адвоката М. Мельниченка Миколи Неділька, суддя не назвав аргументації такого рішення. Повний текст судового рішення можна буде отримати лише через п’ять днів.

Адвокат також повідомив, що постанова суду не підлягає касаційному оскарженню, тому що “не перешкоджає розгляду цивільної справи по суті”.

М. Неділько пояснив, що процесуальна проблема полягає в тому, що його клієнту, відповідно до позову В. Литвина, потрібно надати докази достовірності заяв М. Мельниченка, але “вони перебувають у матеріалах кримінальної справи (проти другого президента України Леоніда Кучми – ІФ) і їх не можна вимагати, тому що це буде розголошенням таємниці слідства”.

У свою чергу М. Мельниченко наголосив, що все одно не має наміру вибачатися перед В. Литвином, оскільки вважає, що він має рацію.

“Вибачатися перед Литвином я в жодному разі не планую. Він не дочекається, навіть якщо буде рішення суду. Тому що на моїй стороні правда”, – упевнений екс-майор.

Він додав, що якщо його заяви на адресу спікера парламенту не знайдуть підтвердження в Генпрокуратурі, то тоді є “всі підстави порушити проти мене кримінальну справу”.

Як повідомлялося, в березні 2011 року В. Литвин знову подав до суду на М. Мельниченко. Спікер просить суд зобов’язати М. Мельниченка спростувати на прес-конференції для засобів масової інформації поширену ним неправдиву інформацію про В. Литвина, а також публічно вибачитися за завдану моральну шкоду. В. Литвин також просить суд стягнути з майора одну гривню морального збитку.

У судовому позові містяться цитати М. Мельниченка з його інтерв’ю деяким виданням, де той стверджує, що замовником та ідеологом вбивства журналіста Г. Гонгадзе був В. Литвин.

21 березня 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно другого президента України Леоніда Кучми. Його обвинувачено в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч.3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.). Плівки майора управління Держохорони М. Мельниченка визнано речовим доказом у справі. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що В. Литвин проходить у справі за обвинуваченням Л. Кучми як свідок.

Теги:

Мельниченко Микола, Литвин Володимир, позов

Залиште коментар