Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд відмінив рішення про звільнення «чорного трансплантолога» з-під варти

0 28

Донецький обласний апеляційний суд відмінив рішення Ворошиловського районного суду Донецька від 29 серпня про звільнення ізраїльського хірурга Михайла Зіса з-під варти.

Як пояснили в канцелярії Донецького обласного апеляційного суду, ухвала суду ще не готова, але 8 вересня справа була розглянута і рішення вже ухвалено.

Як раніше повідомив адвокат Зіса Олег Курінний, 29 серпня Ворошиловський райсуд Донецька під головуванням судді Геннадія Міщенко розглянув скаргу про визнання незаконним затримання Зіса і його подальшого утримення в СІЗО.

«Суд ухвалив визнати незаконним затримання Зіса 28 липня 2008 року і подальший його зміст в СіЗО №5, – заявив Курінний. – І виніс ухвалу негайно звільнити мого підзахисного». Адвокат відзначив, що на цьому засіданні суду М.Зіс не присутній (його не привозили з СІЗО), тому «того ж дня, 29 серпня, близько 13-ої години засвідчена копія цієї ухвали була доставлена кур’єром суду і вручена адміністрації СіЗО №5 м. Донецька».

У свою чергу, начальник Донецького СІЗО №5 Станіслав Братін відмовився, за словами адвоката, виконувати ухвалу суду і звільнити Зіса.

Начальник СіЗО, уточнив Курінний, пояснив своє рішення тим, що для нього не було різниці в ухвалі Ворошиловського районного суду Донецька про затримання Зіса від 30 жовтня 2007 року для екстрадиції його до Молдови та ухвалі того ж суду про відміну арешту від 29 серпня 2008 року.

Зіс був затриманий 12 жовтня 2007 року в Донецьку як фігурант справи про незаконну трансплантацію людських органів, яке розслідували спільно ізраїльські і українські правоохоронціі. М.Зіс звинувачувався в торгівлі людьми.

У жовтні 2007 року суддя Ворошиловського райсуду Донецька Міщенко виніс ухвалу про його затримання для екстрадиції до Молдови. Але оскільки процедура екстрадиції обмежена терміном 40 діб, а за цей час українська сторона не встигла передати стороні Молдови хірурга, цей же суддя був вимушений ухвалити рішення про його звільнення.

18 грудня 2007 року Апеляційний суд Донецька відмінив рішення Міщенка про звільнення М.Зіса і виніс ухвалу про його екстрадицію до Молдови.

3 липня 2008 року Ворошиловській районний суд під головуванням судді Ірини Бухтіярової відпустив хірурга з-під варти під заставу в 17 тис. грн.

28 липня Зіс сам з’явився на чергове судове засідання. Проте після чергового слухання справи виконуючий обов’язки начальника Управління із боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Донецькій області Сергій Коломієць за розпорядженням прокурора Донецької області Віталія Мурзи узяв під варту Зіса і направив в СіЗО.

4 серпня державний обвинувач у справі Зіса Людмила Грабовська повідомила, що з ізраїльського хірурга знято звинувачення в торгівлі людьми, тепер йому інкримінується організація злочину – підготовка до незаконної трансплантації.

Держобвинувач від імені прокуратури просила суд позбавити Зіса свободи на 3,5 роки.

21 серпня 2008 року Ворошиловський райсуд Донецька його виправдав. Крім того, суд ухвалив відмінити попередній запобіжний захід і повернути Зісу 17 тис. грн. застави. Проте після виправдуючого рішення суду хірурга відвезли в СІЗО.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар