Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд відклав до 14 вересня розгляд справи про легітимність складу ЦВК

0 26

11 серпня Окружний адміністративний суд Києва переніс розгляд справи про легітимність Центральної виборчої комісії на 14 вересня – на початок президентської виборчої кампанії, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як відзначає видання, таке рішення суд ухвалив серед іншого внаслідок неявки на засідання члена ЦВК Анатолія Писаренка, на звільненні якого наполягає народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов.

У призначений час в зал засідань прибули представник позивача в суді Дмитро Богуславський і представник ЦВК Наталія Ларіна. Відкриваючи засідання, суддя Ігор Качур повідомив, що канцелярія суду отримала клопотання Володимира Шаповала про перенесення розгляду справи у зв’язку з тим, що він знаходиться у відпустці.

«Центральна виборча комісія також клопоче про перенесення дати засідання, оскільки канцелярія ЦВК у зв’язку з великою кількістю роботи не встигла підготувати необхідні матеріали засідань Центрвиборчкому, на яких був присутній Анатолій Писаренко», – звернулася до судді Ларіна. За її словами, приводом для зміни дати розгляду справи була й відсутність на засіданні пана Писаренка.

«У вас же одна справа в окружному адміністративному суді? Інших немає?! – обурено відповів їй Качур.- Будь ласка, передайте привіт канцелярії ЦВК і скажіть, що документи потрібно надавати своєчасно».

Тим часом Богуславський заявив, що відсутність Анатолія Писаренка не є підставою для перенесення засідання. Пізніше він сказав, що «таким чином Писаренко затягує судовий процес».

«Я б хотів звернути увагу на те, що 17 вересня – дата початку президентської виборчої кампанії. І якщо ситуація не зміниться – Писаренко голосуватиме всупереч закону про Центрвиборчком, – це ускладниться істотними негативними наслідками», – заявив Богуславський.

Вислухавши сторони, суддя Качур вирішив задовольнити клопотання учасників процесу частково – суддя оголосив перерву в попередньому розгляді справи до 14 вересня.

Нагадаємо, народний депутат Владислав Лук’янов (Партія регіонів) звернувся до суду з позовом, вказавши на досягнення Писаренком граничного віку перебування на держслужбі – 2 березня йому виповнилося 65 років, що відповідно до с п. 2 ч. 4 ст. 30 закону «Про Центральну виборчу комісію» є підставою для дострокового припинення повноважень.

У ЦВК виступають за участь члена Центрвиборчкому Анатолія Писаренка в засіданнях комісії до рішення Верховної Ради про його звільнення.

Джерело:

proUA

Залиште коментар