Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд відклав до 14 вересня розгляд справи про легітимність складу ЦВК

14

11 серпня Окружний адміністративний суд Києва переніс розгляд справи про легітимність Центральної виборчої комісії на 14 вересня – на початок президентської виборчої кампанії, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Як відзначає видання, таке рішення суд ухвалив серед іншого внаслідок неявки на засідання члена ЦВК Анатолія Писаренка, на звільненні якого наполягає народний депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов.

У призначений час в зал засідань прибули представник позивача в суді Дмитро Богуславський і представник ЦВК Наталія Ларіна. Відкриваючи засідання, суддя Ігор Качур повідомив, що канцелярія суду отримала клопотання Володимира Шаповала про перенесення розгляду справи у зв’язку з тим, що він знаходиться у відпустці.

«Центральна виборча комісія також клопоче про перенесення дати засідання, оскільки канцелярія ЦВК у зв’язку з великою кількістю роботи не встигла підготувати необхідні матеріали засідань Центрвиборчкому, на яких був присутній Анатолій Писаренко», – звернулася до судді Ларіна. За її словами, приводом для зміни дати розгляду справи була й відсутність на засіданні пана Писаренка.

«У вас же одна справа в окружному адміністративному суді? Інших немає?! – обурено відповів їй Качур.- Будь ласка, передайте привіт канцелярії ЦВК і скажіть, що документи потрібно надавати своєчасно».

Тим часом Богуславський заявив, що відсутність Анатолія Писаренка не є підставою для перенесення засідання. Пізніше він сказав, що «таким чином Писаренко затягує судовий процес».

«Я б хотів звернути увагу на те, що 17 вересня – дата початку президентської виборчої кампанії. І якщо ситуація не зміниться – Писаренко голосуватиме всупереч закону про Центрвиборчком, – це ускладниться істотними негативними наслідками», – заявив Богуславський.

Вислухавши сторони, суддя Качур вирішив задовольнити клопотання учасників процесу частково – суддя оголосив перерву в попередньому розгляді справи до 14 вересня.

Нагадаємо, народний депутат Владислав Лук’янов (Партія регіонів) звернувся до суду з позовом, вказавши на досягнення Писаренком граничного віку перебування на держслужбі – 2 березня йому виповнилося 65 років, що відповідно до с п. 2 ч. 4 ст. 30 закону «Про Центральну виборчу комісію» є підставою для дострокового припинення повноважень.

У ЦВК виступають за участь члена Центрвиборчкому Анатолія Писаренка в засіданнях комісії до рішення Верховної Ради про його звільнення.

Джерело:

proUA

Комментарии