Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд сьогодні виніс ухвалу про незаконність призначення Ю.Луценка в.о. глави МВС, – С.Ківалов.

0 26

Окружний адміністративний суд (ОАС) м. Києва сьогодні виніс ухвалу про незаконність призначення Юрія Луценка в.о. міністра внутрішніх справ. Про це РБК-Україна повідомив голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов.

“Я підтверджую, що сьогодні ОАС Києва виніс ухвалу, згідно з якою призупинено вчорашню постанову Кабміну про призначення Луценка першим заступником міністра, а потім в.о. міністра внутрішніх справ.

Слід зазначити, що суд своїм рішенням звернув увагу на принципове порушення в процедурі призначення в.о. міністра внутрішніх справ, а саме: відповідно до закону кандидатуру на посаду заступника міністра може вносити виключно сам міністр, а враховуючи, що міністр був звільнений, те, що вчора кандидатуру Луценка представив заступник міністра, і є порушенням закону.

Тому із сьогоднішнього дня згідно із рішенням суду Юрій Луценко не є в.о. міністра, а також не є заступником міністра внутрішніх справ”, – заявив С.Ківалов.

Нагадаємо, Верховна Рада України 28 січня ц.р. відправила Юрія Луценка у відставку з посади міністра внутрішніх справ. За проект постанови №6003 “Про звільнення міністра внутрішніх справ України Луценка Ю.В.”, внесений на розгляд ВР першим віце-спікером, депутатом від Партії регіонів Олександром Лавриновичем, проголосував 231 депутат (ПР – 171, БЮТ – 1, НУ-НС – 11, КПУ – 27, Блок Литвина – 19, позафракційні – 2) з 398 зареєстрованих в залі.  

Перед цим Ю.Луценко, виступаючи у Верховній Раді, спростував заяви представників Партії регіонів (ПР) про нібито присутність на території України співробітників внутрішніх військ Грузії під час першого туру президентських виборів. “Ніяких 3 тис. співробітників ОМОНа внутрішніх військ Грузії на території України не були хоч би тому, що в Грузії немає ОМОНа внутрішніх військ”, – заявив він.

У свою чергу заступник голови фракції Партії регіонів Микола Азаров заявляв, що ПР оскаржить у суді постанову Кабінету міністрів України про призначення Ю.Луценка в.о. міністра внутрішніх справ у разі його прийняття.

У відповідь на це нардеп від Блоку Юлії Тимошенко Сергій Міщенко заявив, що БЮТ не дозволить за допомогою судів змістити Ю.Луценка з посади в.о. міністра внутрішніх справ. “Якщо Партія регіонів через суд скасовує постанову Кабміну України про призначення Ю.Луценка в.о. голови МВС, то в ту ж хвилину, Кабмін знову ухвалить рішення про призначення його першим заступником міністра внутрішніх справ. Причому з іншими функціями і обов’язками. Тому, розгляди в судах нічого не дадуть. Як мінімум до виборів Ю.Луценко виконуватиме обов’язки міністра внутрішніх справ”, – сказав він. Він додав, що “потім, у крайньому разі, в.о. буде Геннадій Москаль”.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар