Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд скасував указ Ющенка про припинення повноважень члена ВРЮ Задорожнього

0 71

12 січня Київський апеляційний адміністративний суд скасував указ Президента України від 4 липня 2007 року про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції Олександра Задорожнього. Про це «proUA» повідомила прес-служба Вищої ради юстиції.

Згідно повідомлення, рішення апеляційного суду набрало чинності з моменту проголошення.

Прес-служба нагадує, що 11 липня 2007 року Задорожній звернувся з адміністративним позовом до Президента України (третя особа: Вища рада юстиції) до Дніпровського районного суду м. Києва, наполягаючи на визнанні протиправним та скасуванні указу. Однак, суд відмовив Задорожньому у задоволенні позову.

Проте, Задорожній, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, та третя особа – Вища рада юстиції, оскаржили постанову Дніпровського районного суду м. Києва в апеляційному порядку.

Таким чином, повідомляє прес-служба ВРЮ, 12 січня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив обидві скарги, скасував постанову суду першої інстанції, визнав протиправним та скасував вищезазначений указ Президента.

Нагадаємо, 4 липня 2007 року Президент України Віктор Ющенко припинив повноваження члена Вищої ради юстиції Олександра Задорожнього.

Приймаючи рішення, Ющенко урахував зверненням VIII позачергового з’їзду суддів України до нього та інших суб’єктів, що беруть участь у формуванні персонального складу Вищої ради юстиції.

Олександр Задорожній був повторно призначений членом Вищої ради юстиції 25 вересня 2004 року Президентом Леонідом Кучмою.

Раніше, указом від 22 вересня 2004 року Кучма визнав таким, що втратив силу, свій указ «Про призначення членів Вищої ради юстиції» від 1 квітня в частині призначення членами ради Гавриша і Задорожнього.

У середині вересня 2004 року Вища рада юстиції виступила з критикою Гавриша і Задорожнього за зволікання зі складанням у парламенті присяги як членів ради, що не дозволяє їм брати участь у роботі цього органу і через що рада не завжди може зібрати кворум для ухвалення рішень.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар