Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд позбавив Проданчука його адвоката и відмовився закрити справу

0 14

11 червня Печерський райсуд Києва за поданням Генпрокуратури усунув адвоката колишнього Головного санітарного лікаря України Миколи Проданчука Миколу Шупеню від участі в кримінальній справі за зловживання своїми правами, перешкоджання встановленню істини у справі і затягування розслідування. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури.

У ГПУ заявили, що Шупеня, достовірно знаючи про місцеперебування свого підзахисного, своєчасно не інформував про це органи слідства для затягування розслідування справи. Таким чином, підкреслюють в ГПУ, адвокат діяв, порушуючи чинне законодавство і зловживав своїми правами.

Також в Генпрокуратурі відзначають, що в травні 2009 року Проданчука неодноразово викликали для оголошення і процесуального оформлення закінчення слідства, а також для ознайомлення з матеріалами справи, проте він навмисно, за сприяння свого адвоката, ухилявся від явки до слідчого.

Крім того, Проданчук не повідомляв своє місцезнаходження, у зв’язку з чим був оголошений в розшук, а Печерський районний суд Києва надав дозвіл на його затримання і доставку до суду під вартою для вирішення питання про обрання запобіжного заходу.

Натомість в засобах масової інформації Шупеня розповсюдив дані про те, що Проданчук від правоохоронних органів не ухилявся, а знаходиться на лікуванні, відзначають в Генпрокуратурі.

Також в ГПУ нагадують, що Шупеня подав скаргу в Печерський райсуд столиці про відміну ухвали про порушення кримінальної справи відносно підзахисного, проте 11 червня судом ця скарга була залишена без задоволення.

Раніше Проданчук в заяві до голови Верховного Суду Василя Онопенка і Генерального прокурора Олександра Медведька повідомив, що його адвоката можуть усунути від участі в кримінальній справі по звинуваченню Проданчука.

У Головному управлінні по розслідуванню особливо важливих справ Генпрокуратури на стадії завершення слідства знаходиться кримінальна справа відносно колишнього першого заступника міністра охорони здоров’я, Головного санітарного лікаря М.Проданчука за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.

Йому інкримінують перевищення влади і службових повноважень при наданні дозволу на ввезення до України вакцини проти кору і краснухи, що спричинило тяжкі наслідки і призвело до смерті неповнолітнього Антона Тищенка.

Джерело:

proUA

Залиште коментар