Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд повернув до держвласності ЗАлК

0 11

Київський апеляційний господарський суд 17 травня скасував незаконне рішення Господарського суду столиці від 27 грудня 2010 р. та прийняв нове рішення щодо задоволення позову Генеральної прокуратури України про повернення до державної власності контрольного пакета акцій ВАТ “Запорізький алюмінієвий комбінат” (ЗАлК).

Рішенням суду розірвано договори купівлі-продажу пакета акцій ВАТ “ЗАлК” у кількості 423 млн 514,923 тис. простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн кожна, що становить 68,01% статутного фонду товариства.

У той же час «Русал» заявив, що оскаржить рішення про повернення в держвласність ВАТ “Запорізький алюмінієвий комбінат” у Вищому господарському суді України.

Нагадаємо, в кінці грудня 2010 г. Господарський суд Києва відмовив Генеральній прокуратурі Україні повернути у державну власність “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”, власником якого є Velbay Holdings Ltd, підконтрольний власнику російського “Русала” Олега Дерипаски.

Генпрокуратура вимагала скасувати результати приватизації комбінату через невиконання умов договору купівлі-продажу з боку інвестора.

Згідно документу, договором купівлі-продажу від 8 лютого 2001 р. передбачений обов’язок покупця здійснити рефінансування зобов’язання ВАТ “ЗАлК” за кредитною угодою з “Державним експортно-імпортним банком України” на суму 75 млн дол. Зазначений обов’язок власника пакету акцій було збережено в договорі купівлі-продажу від 24 березня 2006 р., укладеного АКБСР “Укрсоцбанк”, який діяв від імені ЗАТ “АвтоВАЗ-Інвест”, з компанією Velbay Holdings Ltd.

При цьому, Генпрокурора посилалась на те, що таке зобов’язання ні “АвтоВАЗ-Інвестом”, ні Velbay Holdings Ltd не виконано, а судовими рішеннями розірвано кредитну угоду, що, на думку прокурора, свідчить про зміну істотних обставин та є підставою для розірвання договору із застосуванням наслідків у вигляді повернення приватизованого майна.

“Запорізький алюмінієвий комбінат” – єдиний в Україні виробник первинного алюмінію, приблизна потужність 100 тис. т на рік. З 2005 р. керівництво підприємства періодично заявляло про можливість зупинки комбінату зважаючи на нерентабельність виробництва при існуючих тарифах на електроенергію.

Теги:

реприватизація

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар