Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд повернув державі 100 га у Пирогово

0 75

Господарським судом м. Києва 11 квітня 2011 року задоволено позов Генпрокуратури України про визнання недійсним рішення Київської міськради, за яким обслуговуючому кооперативу “Житлодар” було передано землі історико-культурного призначення площею 99,74 га, що знаходяться в зоні охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України (с. Пирогів, Голосіївський район м. Києва).

За результатами проведеної генпрокуратурою перевірки установлено численні порушення вимог чинного законодавства при отриманні у 2007 році вказаним обслуговуючим кооперативом зазначених земельних ділянок.

Так, рішенням Київської міськради від 1 жовтня 2007 року всупереч вимогам Земельного кодексу та Закону “Про охорону культурної спадщини” та житлового кодексу передано вказаному кооперативу землі історико-культурного призначення площею 99,74 га, у тому числі 98,68 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 1,05 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території. При цьому засновниками цього кооперативу були лише чотири фізичні особи, які не потребували поліпшення житлових умов. У подальшому вказаний кооператив передав земельні ділянки, які були надані йому у приватну власність, до статутного фонду інших товариств.

З огляду на порушення чинного законодавства допущені при наданні земельної ділянки і створенні зазначеного кооперативу, Генеральною прокуратурою України до господарського суду м. Києва пред’явлено позов про визнання недійсним зазначеного рішення Київської міської ради та визнання недійсними державних актів на право власності на ці земельні ділянки, який 11 квітня 2011 року господарським судом м. Києва задоволено.

Теги:

Пирогово, землевідведення

Залиште коментар