Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд амністував Корнійчука

0 70

Печерський районний суд Києва амністував колишнього першого заступника міністра юстиції України Євгена Корнійчука. Відповідне рішення сьогодні ухвалила головуюча в судовому процесі суддя Оксана Царевич, задовольнивши таким чином відповідне клопотання Є.Корнійчука та його адвокатів.

Як зазначено в рішенні суду, з матеріалів справи слідує, що підсудний обвинувачується у скоєнні злочину середньої та малої тяжкості, має трьох неповнолітніх дітей, раніше не судимий.

Крім того, не зважаючи на те, що підсудний Є.Корнійчук не визнав своєї провини за будь-яких підстав, суд зобов`язаний застосувати закон про амністію. Вивчивши матеріали справи, йдеться далі в рішенні, суд приходить до висновків про необхідність закриття кримінальної справи і звільнення Є.Корнійчука від кримінального переслідування на підставі амністуючих факторів.

Кримінальна справа стосовно Є.Корнійчука була порушена Генпрокуратурою 22 грудня 2010 року за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків). Колишньому першому заступнику керівника Мін’юсту висунуто звинувачення у зловживанні службовим становищем при проведенні держзакупівель.

Разом з тим 30 листопада Генеральна прокуратура України змінила Є.Корнійчуку статті звинувачення на більш м`які.

Зокрема, сторона звинувачення попросила суд змінити кваліфікацію злочину, скоєного Є.Корнійчуком, з ч.3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків), ч.2 ст. 366 (службова підробка) Кримінального кодексу України на ч.1 ст.365 і ч.1 ст.366, за що передбачено максимальне покарання до 5 років позбавлення волі.

Перекваліфікацію злочину представник прокуратури пояснив тим, що під час досудового слідства не було доведено причинно-наслідковий зв`язок дій Є.Корнійчука з завданою ним шкодою.

7 грудня адвокати Є.Корнійчука звернулися до суду з проханням амністувати їхнього підзахисного і закрити його справу.

Теги:

Корнійчук Євген, амністія

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар