Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд амністував «чорного» трансплантолога Зіса

0 32

Ворошилівський районний суд Донецька амністував ізраїльського хірурга Міхаеля Зіса, що проходив у справі про незаконну трансплантацію людських органів.

Про це повідомив адвокат Зіса Олег Курінний, уточнивши, що рішення суд ухвалив 20 серпня, передає УНІАН.

За його словами, до його підзахисного була застосована «амністія, яка була в 2008 році, в грудні».

Він уточнив, що Зіс все ще знаходиться в слідчому ізоляторі в Донецьку. «Його не відпустили. Суд ухвалив звільнити з-під варти, але конвой і УБПТЛ (Управління УВС з протидії торгівлі людьми – ред.) не відпустили його і відвезли назад до СІЗО, мотивуючи тим, що він арештований по екстрадиції», – вказав адвокат.

Курінний підкреслив, що «по Україні справа закінчена, вирок набуде чинності 27-28 серпня, і тоді Зіса мають право передавати Ізраїлю». «Чекаємо, коли вступить вирок в силу, і чекаємо екстрадиції до Ізраїлю – те, чого ми і добивалися», – констатував адвокат.

Він також відзначив, що його підзахисний «згоден з передачею його до Ізраїлю». «Враховуючи його стан здоров’я, він чекає і сподівається на те, що в Ізраїлі його підлікують», – додав Курінний.

Він також виразив упевненість, що «ми в принципі могли б доводити свою невинність і переконані, що змогли б довести свою невинність». «Просто це пов’язано з тривалістю розгляду. Оскільки він не на волі, а в ізоляторі, то для нас це був такий компроміс, який нас влаштовував», – уклав адвокат Зіса.

Як повідомлялося, 20 липня 2009 року державний обвинувач з боку прокуратури змінив звинувачення, що пред’являється Зісу – з ст. 149 (ч.2) на ст. 143 (ч.1) Кримінального кодексу України (ч.1 ст. 143 – порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини; ч. 2 ст. 149 – торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини, скоєні щодо неповнолітнього, декількох чоловік, повторно, за попередньою змовою групою осіб, з використанням службового положення або особою, від якої потерпілий був в матеріальній або іншій залежності).

Курінний відзначив, що з Зіса зняли серйозне звинувачення і замінили його таким звинуваченням, яке навіть не передбачає позбавлення волі.

Довідка. М.Зіс був затриманий 12 жовтня 2007 року в Донецьку як фігурант справи про незаконну трансплантацію людських органів, яке розслідували спільно ізраїльські і українські правоохоронці.

У липні 2008 року Ворошилівський райсуд Донецька відпустив хірурга з-під варти під заставу в 17 тис. грн.

28 липня М.Зіс сам з’явився на чергове судове засідання. Проте після чергового слухання справи виконуючий обов’язку начальника Управління з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, УМВС в Донецькій області Сергій Коломієць за розпорядженням прокурора області Віталія Мурзи узяв Зіса під варту і направив до СІЗО.

4 серпня державний обвинувач у справі Зіса Людмила Грабовська повідомила, що з хірурга знято звинувачення в торгівлі людьми, тепер йому інкримінується організація злочину – підготовка до незаконної трансплантації. Вона просила суд позбавити Зіса свободи на 3,5 роки.

21 серпня Ворошилівський райсуд його виправдав. Крім того, суд ухвалив відмінити попередній запобіжний захід і повернути М.Зісу 17 тис. грн. застави. Проте після виправдувального рішення суду хірурга відвезли до СІЗО.

29 серпня цей же райсуд визнав незаконним затримання М.Зіса і його подальше утримання в СІЗО і виніс ухвалу негайно звільнити хірурга.

9 вересня 2008 року Донецький обласний апеляційний суд відмінив рішення Ворошилівського райсуду від 29 серпня про звільнення його з-під варти.

10 березня 2009 року Апеляційний суд Донецької області відмінив виправдувальний вирок, виданий 21 серпня 2008 року Ворошилівським райсудом. Рішенням суду було оголошено про відміну виправдання М.Зісу і про спрямування справи на новий судовий розгляд до того ж суду з іншим складом суддів.

Повторний розгляд справи почався 30 квітня.

Джерело:

proUA

Залиште коментар