Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд зупинив дію наказу Міносвіти про розподіл роялті

0 22

Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію наказу №1246 Міністерства освіти і науки України “Про порядок визначення уповноважених організацій колективного управління (ОКУ), які здійснюють збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм”. Про це повідомляє прес-служба ” Української ліги захисту авторських і суміжних прав”.

Раніше громадське об’єднання “Всеукраїнське агентство авторських і суміжних прав” подало позов про правомірність даного наказу та його відповідності законодавству України в галузі авторського права і суміжних прав. Крім того, наказ № 1246 не відповідав закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”. Цим законом передбачено, що всі документи дозвільного характеру встановлюються тільки законами України, але не наказами міністерств.

“Ми вітаємо це рішення суду. Наша організація однієї і перших заявила про згубний вплив даного документа на український музичний ринок і його розвиток . Найбільші побоювання викликав у нас порядок визначення організації, уповноваженої на збір та розподілу роялті за використання музики. У наказі йдеться про тому, що державними органами буде обрана одна організація колективного управління , яка має найбільшу кількість договорів з іноземними ОКР”, – заявив глава юридичного відділу організації колективного управління ” Українська ліга авторських і суміжних прав” Олександр Нікін.

На його думку, в даному випадку ситуація виглядала таким чином, що Міносвіти відбирало право голосу у учасників музичного ринку: “У разі дії цього наказу українські ОКУ, а також виконавці, продюсери, не мали б жодного впливу на цю організацію”.

Як повідомлялось, наказ Міністерства освіти і науки 30 серпня наказ був підписаний, а 5 вересня – завізований в Міністерстві юстиції.  Перед тим  учасники ринку – представники ОКУ, компанії-правовласники, музичні продюсери – обговорювали цей документ і одностайно визнали його неприйнятним.

Залиште коментар