Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд ЄС скасував санкції проти Януковича

0 80

24 квітня, Суд ЄС відмінив санкції, накладені на екс-президента Віктора Януковича.

Заявник, Віктор Янукович звернувся до Суду Справедливості з проханням відмінити обмежувальні заходи, прийняті проти певних осіб, організацій і органів з урахуванням ситуації в Україні після пригнічення демонстрацій на Майдані Незалежності в Києві в лютому 2014 року.

5 березня 2014 року Рада Європейського Союзу прийняла Рішення 2014/119/CFSP відносно обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, організацій і органів з урахуванням ситуації в Україні. Того ж дня Рада прийняла Регламент (ЄС) № 208/2014, що стосується обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, організацій і органів з урахуванням ситуації в Україні. Рішенням Ради ЄС 2018/333 від 5 березня 2018 року термін обмежувальних заходів був продовжений до 5 березня 2019 року.

Заявник у своєму позові наполягав на тому, що Суд повинен:

– анулювати оспорювані дії в тій мірі, в якій вони торкаються його;

– відшкодувати його витрати на судові розгляди.

Суд задовольнив позов Віктора Януковича.

Так, Суд відмінив Рішення Ради ЄС 2018/333. Крім того, Суд зобов’язав Раду ЄС сплатити усі судові витрати по обох позовах – першій і другій інстанції.

В той же час санкції продовжують діяти, оскільки 4 березня 2019 року Рада Європейського Союзу затвердила інше рішення, продовживши санкції проти Януковича і його 11 соратників до 5 березня 2020 року.

Залиште коментар