Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд дозволив звільненим членам ВККСУ повернутися до виконання обов’язків

0 84

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконним звільнення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) відповідно до закону «Про відновлення довіри до судової системи».

Окружний суд постановив, що припинення повноважень члена ВККСУ стосується компетенції самої комісії, бо є дискреційним повноваженням«, повідомляє «Українська правда».

Суд зобов’язав екс-главу ВККСУ Ігоря Самсіна «продовжити виконання своїх обов’язків до початку роботи новосформованої комісії, не змінюючи свого юридичного статусу і без змін обсягу своїх повноважень».

Нагадаємо, відповідно до наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження методичних рекомендацій щодо проведення експертизи проектів нормативно-правових актів на наявність корупціогенних норм» № 1380/5 від 23 червня 2010 року, дискреційними повноваженнями є «сукупність прав та обов’язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта».

 

До Окружного суду звернувся головний спеціаліст відділу забезпечення утримання адміністративних будівель Управління господарського та матеріально-технічного забезпечення Секретаріату ВККСУ Сергій Шинкаренко, який поскаржився на бездіяльність голови ВККСУ Ігоря Самсіна. Шинкаренка обурило те, що Самсін не підписував наказ про звільнення позивача за власним бажанням.

Керуючись судовим рішенням, члени ВККСУ вже вирішили провести засідання 1 липня 2014 року, на якому збираються розглянути зокрема питання відставки судді.

Активіст реанімаційному пакету реформ (РПР) Олександр Білоус вважає, що таке судове рішення демонструє готовність суддів «використовувати будь-які лазівки» заради повернення на свої посади.

Залиште коментар