Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Створено робочу групу з питань Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо дітей в Україні

0 14

Президент України створив робочу групу з питань реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо дітей в Україні та затвердив її персональний склад. Про це повідомив на брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

За словами Ю.Павленка, таке рішення Глава держави ухвалив у зв’язку зі зростанням дитячої злочинності, повторної і рецидивної злочинності серед неповнолітніх; збільшенням кількості дітей, які потерпіли від злочинів, та тих, що перебувають у місцях позбавлення волі. Рішення Президента також пов’язане з неефективною роботою центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо профілактики дитячої злочинності; пробації та реабілітації дітей, які перебувають у конфлікті із законом. Ю.Павленко зокрема зазначив, що у 2011 році порівняно з 2010-м по Україні було зафіксовано зростання дитячої злочинності на 3%.

Павленко підкреслив, що робоча група на постійній основі здійснюватиме моніторинг процесу створення в Україні повноцінної системи кримінальної юстиції щодо дітей. Така система повинна забезпечувати законність, обґрунтованість та ефективність кожного рішення щодо дитини, яка потрапила у конфлікт із законом, – і, в підсумку, привести до зменшення рівня дитячої злочинності. «Ми повинні сформувати в українському суспільстві розуміння важливості особливого захисту прав та інтересів дітей», – підкреслив Павленко.

«Міліціонер, прокурор і суддя повинні стати, перш за все, захисниками і помічниками для дитини, яка перебуває в конфлікті із законом. Президент України ставить завдання: через зміни у структурі МВС, Генпрокуратури, судів і внесення змін до законодавства перейти від карального до відновного правосуддя у ставленні до дитини», – сказав Уповноважений Глави держави з прав дитини.

 

За словами Ю.Павленка, робоча група з питань реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо дітей розглядає відновне правосуддя як рух до справедливості і зменшення застосування кримінальних покарань. Натомість йдеться про вдосконалення системи профілактики дитячої злочинності; надання безоплатної правової допомоги; створення центрів відновного правосуддя, пробації та реабілітації дітей, які вчинили правопорушення; залучення дітей до суспільно корисної праці з метою їх перевиховання та ресоціалізації. Окремим важливим акцентом він назвав захист і підтримку дітей, які стали жертвами злочину, та дітей – свідків злочину.

Співголовами робочої групи призначені Радник Президент – Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов та Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко. До складу групи увійшли Міністр внутрішніх справ, Міністр юстиції, Міністр освіти і науки, молоді та спорту, Міністр охорони здоров’я, Генеральний прокурор, Голова Верховного Суду, Голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також народні депутати, судді, ректори вищих навчальних закладів, наукові діячі, представники громадських та міжнародних організацій.

Робочу групу створено на виконання Указів Президента «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» та «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні».

«Цим рішенням стартує реалізація проекту «Захищена дитина», який базується на захисті та допомозі дитині, що перебуває у конфлікті із законом або стала жертвою злочину. Робота вже розпочалася і на рівні МВС, і Генеральної прокуратури, які розглядають зміни у своїй структурі для посилення тих напрямків, тих підрозділів, які безпосередньо залучені до контакту з дітьми», – резюмував Уповноважений Президента України з прав дитини.

 

Теги:

ювенальна юстиція

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар