Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Створено Партнерство “За свободу мирних зібрань”

0 15

Учасники Партнерства констатують, що право на мирні збори в Україні під загрозою зникнення. Так, в середньому по Україні на 100 акцій протесту припадає 19 репресій. За 2012 рік влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань, і у 90% випадків їй це вдалося. 124 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності «за порушення порядку організації і проведення мирних зборів».

Влада забороняє мирні зібрання переважно з надуманих мотивів, наприклад «збори можуть зашкодити іміджу країни», «міська влада відвела окреме місце» тощо.

Змінити ситуацію може тільки ухвалення ліберального закону «Про свободу мирних зібрань», який відповідатиме європейським стандартам.

Для цього в Києві було створено партнерство «За свободу мирних зібрань», учасниками якого стали 24 громадських організації, серед яких Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр політико-правових реформ, Міжнародний Фонд «Відродження». Про це повідомили в Центрі політико-правових реформ.

Партнерство ставить за мету ухвалення ліберального закону «Про свободу мирних зібрань», який відповідатиме європейським стандартам та внесення позитивних змін до інших Законів та підзаконних актів, що встановлюють відповідальність учасників мирних зібрань та право на судовий захист.

Учасники об’єднання також проводитимуть просвітницькі заходи серед громадян, суддів, представників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та посадових осіб. А також планують стати на захист учасників мирних зібрань і надавати їм юридичні консультації.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар