Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Студенти змагалися в залах засідань ВГСУ

0 17

Протягом 10-12 лютого 2012 року за сприяння Вищого господарського суду України відбувся щорічний національний раунд міжнародного студентського конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа. Про це повідомили в прес-службі ВГСУ.

Організатором даного Конкурсу є Асоціація студентів міжнародного права.

Щорічно в конкурсі змагаються понад 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, повазі до мирного вирішення спорів, принципу верховенства права, обміну досвідом між правовими школами світу та зосередженні уваги студентів на гострих правових проблемах сучасності.

Цього року в Конкурсі взяли участь студентські команди Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Інститут міжнародних відносин), Київського національного університету імені Тараса Шевченка (юридичний факультет), Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (м. Харків), Національного університету “Одеська юридична академія”, Національного університету “Острозька академія”, Львівського національного університету імені Івана Франка, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Конкурс проходив в залах судових засідань Вищого господарського суду України, який на три дні перетворився на модель Міжнародного суду ООН, де кожна команда-учасник виступала в якості позивача та відповідача у спорі відповідно до заданої фабули справи щодо статусу міжнародної організації та її обов’язків у міждержавних відносинах.

Цьогорічні дебати були спрямовані на вирішення питань про право представляти державу в Міжнародному суді ООН, законність застосування сили в міжнародному праві, імунітет держави від судової юрисдикції інших держав та захист культурної власності в умовах військових конфліктів.

Суддівство Конкурсу забезпечували правники провідних юридичних фірм України, експерти з досвідом роботи у галузі міжнародного права, в тому числі з Росії та США, а також колишні учасники Конкурсу.

Національним чемпіоном цього року стала команда Національного університету “Києво-Могилянська академія”, яка і представлятиме Україну на Міжнародних раундах за Кубок Джессапа, які відбудуться 25-31 березня 2012 року в м. Вашингтон (Округ Колумбія).

Крім головного переможця всі команди-учасниці Конкурсу були відзначені почесними дипломами, в тому числі в номінації на найкращу письмову роботу та найкращого доповідача (як у ролі позивача, так і відповідача).

Змагання Джессапа було започатковано 1960 року в Гарвардській школі права з метою набуття студентами досвіду застосування міжнародного публічного права в імітаційному залі суду.

Теги:

Кубок Джессапа, ВГСУ, міжнародне публічне право,

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар