Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Студентам занижають оцінки, аби не платити стипендій

0 51
ВНЗ, в яких кількість студентів, які отримують стипендію, перевищує 70% загального числа бюджетників, чекають серйозні перевірки. Міносвіти запідозрило їх в корупції.

«Ми перевіримо вузи з найбільшою кількістю стипендіатів. Адже якщо в університеті більше 90% студентів отримують стипендію, виникають підозри в корупції під час сесії. Ми проведемо свою контрольну роботу у вузі і після цього порівняємо оцінки», — говорить директор департаменту вищої освіти Ярослав Болюбаш. Таким нехитрим способом чиновники зможуть заощадити гроші, які йдуть на виплати тим, хто навчається.

Поки в необхідний ліміт — 70% стипендіатів — вписалися лише 32 вузи з 137-ми, говорять в міністерстві. Очолює список Азовський регіональний інститут управління Запорізького національного технічного університету. Тут 57 «бюджетників», і всі вони отримують стипендію. На другому місці — Славутичський учбовий центр Чернігівського держінституту економіки і управління (з 43 студентів стипендію отримують 41), «бронзовий призер» — Кримський інститут Київського нацекономічного університету (з 424 студентів 390 — стипендіати).

Андрій Чорних, координатор громадської ініціативи «Студентський захист», підозрює, що перевірки Міносвіти викликані скороченням фінансування вузів, і все це приведе до того, що студентам штучно занижуватимуть оцінки. «Вузи не хочуть зайвих перевірок. Їм простіше занизити нам оцінки, ніж терпіти міністерські комісії», — говорить студентка Катерина Смалько.

«У нас вже почалися перевірки. Їх проводять на тих предметах, які ми здаватимемо на літній сесії. Нам говорять, що на іспиті ми не зможемо отримати оцінку вище, ніж отримали на такій перевірці», — сказав студент з Луганська Анатолій. Про заниження балів неофіційно говорять і викладачі. «Цього року нам сказали, що кількість стипендіатів треба скоротити через недофінансування, — повідомив викладач Херсонського національного технічного університету. — Про це знають і самі студенти. Тому вони прискіпуються до кожної виставленої оцінки». Керівництво вузу інформацію заперечує. «У нас всі викладачі ставлять оцінки чесно. Тому перевірки нас не хвилюють», — сказав ректор університету Юрій Бардачев.

Джерело:

Укрбізнес

Залиште коментар