Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Стоп-корупція: ГУБОЗ звітує

0 24

Органами і підрозділами внутрішніх справ упродовж першого півріччя цього року направлено до суду кримінальні справи за вчинення 973 злочинів з ознаками кримінальної корупції, з них 530 – тяжких та особливо тяжких.

Найпоширенішим явищем досі є хабарництво. Виявлено 504 таких факти, що є львиною долею з усіх корупційних злочинів.

Як повідомили в прес-службі ГУБОЗ МВС України, до відповідальності притягується 718 осіб, з яких 129 держслужбовців, 18 місцевих депутатів, 119 посадових осіб місцевого самоврядування, 47 службовців держадміністрацій, 5 професійних суддів, 88 посадовців інших органів державної влади.

Також встановлено немало любителів “бонусних” заробітків серед правоохоронних органів (22 податківця, 21 представник кримінально-виконавчої, 2 – прикордонної й 10 митної служб, 9 – цивільного захисту, 13 військовослужбовців та інш.).

Припинено діяльність 25 організованих злочинних груп та однієї злочинної організації з корумпованими зв’язками.

Представники таких формувань учинили 73 корупційні злочини, пов’язані з розкраданням бюджетних коштів, виділених на виплату субсидій з відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу і пічного побутового палива, подолання наслідків стихійного лиха, будівництво житла, державні закупівлі імунопрепаратів, санітарних автомобілів, сільськогосподарської техніки, оренду автотранспорту, реалізацію державних цільових програм та виплату заробітної плати.

Уже порушено кримінальні справи за вчинення близько 7,9 тис. злочинів у сфері службової діяльності, з них 1,5 тис. – хабарництво.

Проводиться досудове розслідування за 2148 фактами злочинної діяльності з боку службових осіб органів влади та управління, 1196 – працівників контролюючих органів. До відповідальності притягується 1482 посадовця та 754 працівники контролюючих органів.

Щодо посилення боротьби з корупцією в судовій системі.

Виявлено 39 злочинів, учинених суддями, у тому числі 23 – про хабарництво. До кримінальної відповідальності притягується 18 професійних суддів, при чому 13 з них за хабарництво.

Даючи розгорнутий звіт про вияви корупції, в ГУБОЗ чималу провину за неї покладають на громадян, які «задобрюють» чиновників для вирішення проблем. Однак забувають про те, що іншими шляхами свої інтереси відстояти практично нереально, бо у нашій державі корупція – це система.

Теги:

корупція, хабарництво

Джерело:

ГУБОЗ

Залиште коментар